Ruben
Loftus-Cheek

Ruben Loftus-Cheek to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Aktualnie zawodnik włoskiego Milanu. Reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Ariana Ruiz
Imię i nazwisko Ruben Loftus-Cheek
Data urodzenia 1996-01-23
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub AC Milan
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 83 kg
Wzrost 191 cm

Ruben Loftus-Cheek – kariera

Ruben Loftus-Cheek dołączył do akademii Chelsea już w wieku ośmiu lat. Bez większych problemów przechodził przez kolejne szczeble i wydawało się, że szybko rozgości się w pierwszej drużynie.

Zadebiutował w niej już w wieku 18 lat, podczas meczu Ligi Mistrzów ze Sportingiem. Kilka tygodni później poznał smak spotkania Premier League. W międzyczasie, lawirując między drużyną pierwszą i juniorską, pomógł wygrać młodzieżową Ligę Mistrzów.

Gdy Loftus-Cheek dostawał szansę, to pozostawiał po sobie dobre wrażenie, ale nie był w stanie przebić się na stałe do pierwszej jedenastki. Dlatego też na sezon 2017/2018 wysłano go na wypożyczenie do Crystal Palace. W zespole Orłów radził sobie na tyle dobrze, że zasłużył na powołanie do reprezentacji Anglii.

Po powrocie do Chelsea jego sytuacja nie uległa diametralnej zmianie, choć sam zawodnik strzelił choćby hat-tricka w meczu Ligi Mistrzów z BATE Borysów. W utrwaleniu swej pozycji przeszkodziła poważna kontuzja ścięgna Achillesa, która wykluczyła go z gry na wiele miesięcy. Sezon 2020/2021 ponownie spędził na wypożyczeniu – tym razem w Fulham. Grał tam regularnie, ale nie był w stanie gwarantować bramek ani asyst. Po powrocie na Stamford Bridge nadal pełnił głównie rolę rezerwowego.

Latem 2023 roku definitywnie opuścił Stamford Bridge, przechodząc za 16 milionów euro do włoskiego Milanu.

Loftus-Cheek, jako się rzekło, zadebiutował w reprezentacji Anglii w 2017 roku. Jak na ten moment jego bilans w kadrze narodowej zamyka się w dziesięciu meczach, z czego ostatni miał miejsce w listopadzie 2018 roku.

Ruben Loftus-Cheek – aktualności