Reiss
Nelson

Reiss Nelson to angielski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Zawodnik Arsenalu, którego jest wychowankiem. Młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

24
IMAGO/David Martins
Imię i nazwisko Reiss Nelson
Data urodzenia 1999-12-10
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja prawoskrzydłowy
Waga 67 kg
Wzrost 175 cm

Reiss Nelson – kariera

Reiss Nelson dołączył do szkółki Arsenalu w wieku dziewięciu lat. Wywarł ogromne wrażenie na trenerach, którzy regularnie przenosili go do wyższej grupy wiekowej, gdzie grał ze starszymi od siebie kolegami. W dniu swoich 17. urodzin podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Kanonierami. Arsene Wenger zabrał go na tournee przed sezonem 2017/2018. Kilka tygodni później zadebiutował w oficjalnym meczu o Tarczę Wspólnoty, którą Arsenal wygrał z Chelsea po rzutach karnych.

Pomimo wielkiego talentu, konkurencja nie pozwoliła Nelsonowi na zadomowienie się w pierwszej drużynie. Dlatego też w sezonie 2018/2019 wybrał się na wypożyczenie do Hoffenheim. W Niemczech zrobił ogromne wrażenie na Julianie Nagelsmannie, strzelając siedem bramek w Bundeslidze. Po powrocie do Anglii jego sytuacja nie zmieniła się. Kampanię 2021/2022 ponownie spędziła na wypożyczeniu, tym razem w Feyenoordzie. Tam nie notował już tak dobrych liczb, strzelając zaledwie dwa gole w Eredivisie.

Wrócił do Arsenalu, gdzie nadal pełni głównie rolę rezerwowego. Pomimo tego zdecydował się przedłużyć kontrakt z klubem latem 2023 roku.

Nelson był powoływany do wszystkich zespołów młodzieżowych reprezentacji Anglii. Nigdy jednak nie zadebiutował w seniorskiej kadrze narodowej.

Reiss Nelson – aktualności