Patryk Kun

Patryk Kun

Patryk Kun to polski piłkarz występujący na pozycji bocznego pomocnika w Rakowie Częstochowa. Zdobywca dwóch Pucharów i trzech Superpucharów Polski.

Czytaj dalej…

Patryk Kun – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoPatryk Kun
Data urodzenia20 kwietnia 1995 roku
Miejsce urodzeniaGiżycko
NarodowośćPolska
Aktualny klubRaków Częstochowa
Pozycjalewy pomocnik
Waga54 kg
Wzrost1,65 m

Patryk Kun – aktualności

Patryk Kun – kariera

Patryk Kun jest wychowankiem węgorzewskich klubów Opałek i Vęgoria. Pierwsze kroki w seniorskim futbolu stawiał jednak w Stomilu Olsztyn. Przez cztery lata lawirował między II ligą, a 1 Ligą, w barwach zarówno Stomilu, jak i Rozwoju Katowice. Olsztynianie zdecydowali się latem 2017 roku wypożyczyć go do ekstraklasowej Arki Gdynia. Tam rozegrał aż 28 meczów i pokazał się z niezłej strony. W 2018 roku postanowił wykonać jednak krok wstecz. Zaakceptował ofertę od, występującego wówczas na zapleczu elity, Rakowa Częstochowa. Tam udowodnił swoją wartość. Rozegrał świetny sezon, pomagając Medalikom w awansie do PKO BP Ekstraklasy. Aż do teraz jest jednym z najlojalniejszych żołnierzy Marka Papszuna. Kolejne sezony w najwyższej lidze udowadniają, że Kun to czołówka w kraju pod względem gry na wahadle czy boku pomocy. Z Rakowem piłkarz sięgnął po dwa Puchary Polski i tyle samo krajowych superpucharów. Wcześniej wygrał też Superpuchar Polski w barwach Arki Gdynia.

Kun wciąż czeka na debiut w reprezentacji Polski. Otrzymał powołania w marcu i maju 2022 roku, ale wciąż nie ma na koncie ani minuty w seniorskiej kadrze Biało-czerwonych.

Jaki numer na koszulce ma Patryk Kun?

Patryk Kun rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 23.

W jakich klubach grał Patryk Kun?

Patryk Kun w trakcie swojej kariery grał w klubach: Opałek Węgorzewo, Victoria Węgorzewo, Stomil Olsztyn, Rozwój Katowice, Arka Gdynia i Raków Częstochowa.