Lorenzo Insigne

Lorenzo Insigne

Lorenzo Insigne to włoski piłkarz występujący na pozycji lewego skrzydłowego/napastnika. Jest wychowankiem i legendą Napoli.

Czytaj dalej…

Lorenzo Insigne – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoLorenzo Insigne
Data urodzenia4 czerwca 1991 rok
Miejsce urodzenia Frattamaggiore
NarodowośćWłochy
Aktualny klubToronto FC
PozycjaSkrzydłowy
Waga59 kg
Wzrost1,63 m

Lorenzo Insigne – aktualności

Lorenzo Insigne – kariera

Lorenzo Insigne jest wychowankiem Napoli. To właśnie tu spędził lwią część swojej kariery. Partenopei trzykrotnie oddawali utalentowanego skrzydłowego na wypożyczenia, ale czuli, że to właśnie pod Wezuwiuszem powinien rozwijać swoją karierę.

Włosi się nie pomylili. Lorenzo Insigne wyrósł na jedną z największych legend klubu. Rozegrał dla niego 434 spotkania, w których strzelił 122 bramki. To czyni go czwartym zawodnikiem z największą liczbą rozegranych meczów dla Napoli, a w liczbie goli ustępuje jedynie Driesowi Mertensowi (148 trafień). Błyskotliwy skrzydłowy potrafił fantastycznie dryblować, ale też tworzyć i wykorzystywać okazje we wrogim polu karnym. Ze swoją macierzystą drużyną sięgnął po dwa Puchary i jeden Superpuchar Włoch. Latem 2022 roku odszedł, jako wolny zawodnik, do klubu występującego w Major League Soccer – Toronto FC.

Insigne przez lata zbudował też swoją markę w reprezentacji Włoch. Zadebiutował w niej w 2012 roku i, jak dotąd, wziął z nią udział w trzech wielkich turniejach. Najlepiej wspomina zapewne Euro 2021. Wystąpił w sześciu meczach na drodze do finału i zdobył w nich dwie bramki, walnie przyczyniając się do zdobycia przez Włochów tytułu mistrza Starego Kontynentu.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Lorenzo Insigne?

Lorenzo Insigne rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 24.

W jakich klubach grał Lorenzo Insigne?

Lorenzo Insigne w trakcie swojej kariery grał w klubach SSC Napoli, Cavese, Foggia, Pescara, Toronto FC.