Lorenzo
Insigne

Lorenzo Insigne to włoski piłkarz występujący na pozycji lewego skrzydłowego/napastnika. Jest wychowankiem i legendą Napoli.

Czytaj dalej…

24
IMAGO/Angel Marchini
Imię i nazwisko Lorenzo Insigne
Data urodzenia 1991-06-04
Miejsce urodzenia Frattamaggiore
Narodowość Włochy
Aktualny klub Toronto FC
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 59 kg
Wzrost 163 cm

Lorenzo Insigne – kariera

Lorenzo Insigne jest wychowankiem Napoli. To właśnie tu spędził lwią część swojej kariery. Partenopei trzykrotnie oddawali utalentowanego skrzydłowego na wypożyczenia, ale czuli, że to właśnie pod Wezuwiuszem powinien rozwijać swoją karierę.

Włosi się nie pomylili. Lorenzo Insigne wyrósł na jedną z największych legend klubu. Rozegrał dla niego 434 spotkania, w których strzelił 122 bramki. To czyni go czwartym zawodnikiem z największą liczbą rozegranych meczów dla Napoli, a w liczbie goli ustępuje jedynie Driesowi Mertensowi (148 trafień). Błyskotliwy skrzydłowy potrafił fantastycznie dryblować, ale też tworzyć i wykorzystywać okazje we wrogim polu karnym. Ze swoją macierzystą drużyną sięgnął po dwa Puchary i jeden Superpuchar Włoch. Latem 2022 roku odszedł, jako wolny zawodnik, do klubu występującego w Major League Soccer – Toronto FC.

Insigne przez lata zbudował też swoją markę w reprezentacji Włoch. Zadebiutował w niej w 2012 roku i, jak dotąd, wziął z nią udział w trzech wielkich turniejach. Najlepiej wspomina zapewne Euro 2021. Wystąpił w sześciu meczach na drodze do finału i zdobył w nich dwie bramki, walnie przyczyniając się do zdobycia przez Włochów tytułu mistrza Starego Kontynentu.

Lorenzo Insigne – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Lorenzo Insigne?

Lorenzo Insigne rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 24.

W jakich klubach grał Lorenzo Insigne?

Lorenzo Insigne w trakcie swojej kariery grał w klubach SSC Napoli, Cavese, Foggia, Pescara, Toronto FC.