Joseph
Colley

Joseph Colley to szwedzki piłkarz pochodzenia gambijskiego, występujący na pozycji obrońcy. Od stycznia 2022 roku związany z Wisłą Kraków, z którą spadł z Ekstraklasy. Reprezentant Szwecji w zespołach młodzieżowych.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Krzysztof Porębski/PressFocus
Imię i nazwisko Joseph Colley
Data urodzenia 1999-04-13
Miejsce urodzenia Kanifing
Narodowość Szwecja
Aktualny klub Wisła Kraków
Pozycja środkowy obrońca
Waga 87 kg
Wzrost 187 cm

Joseph Colley – kariera

Za czasów gry w rodzimych stronach, Josepha Colleya dostrzegła Chelsea, która zaangażowała go do swoich drużyn juniorskich. Środkowy obrońca przez lata grał kolejno dla zespołów U18, U19 oraz U21, natomiast w seniorach The Blues nigdy nie zadebiutował.

Władze Chelsea nie wiązały z Colleyem konkretnej przyszłości, dlatego w 2019 roku został definitywnie oddany do Chievo Verona. Tam również się nie przebił, w związku z czym w 2021 roku wrócił do ojczyzny w ramach wypożyczenia. Jego krótka przygoda ze szwedzkim Sirius była bardzo obiecująca i zaowocowała sporym zainteresowaniem. Po zakończeniu wypożyczenia Colley wrócił do Werony i rozglądał się za nowym klubem.

Na początku 2022 roku z okazji skorzystała Wisła Kraków. Colley miał być dużym wzmocnieniem w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Szwed grał regularnie i spisywał się nieźle, co nie uchroniło Białej Gwiazdy przed opuszczeniem elity.

Po spadku do pierwszej ligi Colley w rundzie jesiennej był podstawowym stoperem, natomiast po zimowych wzmocnieniach zasiadł na ławce rezerwowych. W trakcie sezonu 2022/2023 spekulowano na temat jego odejścia, lecz ostatecznie pozostał on w Krakowie.

Colley w latach 2014-2019 występował w młodzieżowych drużynach reprezentacji Szwecji. Pomimo sporego potencjału i dużych oczekiwań, nie doczekał się debiutu w seniorach.

Joseph Colley – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Joseph Colley?

Joseph Colley rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 5.

W jakich klubach grał Joseph Colley?

Joseph Colley w trakcie swojej kariery grał w klubach: IF Bromma, Chelsea FC, Chievo Werona, IK Sirius i Wisła Kraków.