Jesus
Vallejo

Jesus Vallejo to hiszpański piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2015 roku zawodnik Realu Madryt, z którego jest jednak regularnie wypożyczany. Obecnie występuje w barwach Granady. Dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów i zdobywca mistrzostwa Hiszpanii, a także licznych innych trofeów. Młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Ricardo Larreina Amador
Imię i nazwisko Jesus Vallejo
Data urodzenia
Miejsce urodzenia Saragossa
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Granada CF
Pozycja środkowy obrońca
Waga 79 kg
Wzrost 184 cm

Jesus Vallejo – kariera

Jesus Vallejo już w wieku 11 lat dołączył do akademii Realu Saragossa. Tam szybko zrobił świetne wrażenie. Już mając 17 lat zadebiutował w Segunda Division. Pod koniec sezonu 2014/2015 pełnił już funkcję kapitana.

Real Madryt nie chciał stracić takiego talentu, więc latem 2015 roku zapłacił za Vallejo pięć milionów euro, po czym ponownie wypożyczył go do klubu z Zaragozy.

Tak zaczęła się długa tułaczka defensora. Po sezonie w macierzystym klubie wyruszył na kolejny rok do Eintrachtu Frankfurt. Dopiero po powrocie z Niemiec Real Madryt oficjalnie zaprezentował go jako swojego gracza. Spędził w stolicy Hiszpanii dwa lata – głównie przesiadując na ławce rezerwowych. Następnie spędził półtora roku w Wolverhampton, rozgrywając zaledwie siedem spotkań. Królewscy nie dali mu kolejnej szansy i zimą 2020 roku od razu wypożyczyli go dalej, tym razem do Granady. Tam zrobił bardzo dobre wrażenie. Klub powalczył, by Vallejo pozostał aż do lata 2021 roku. Lata 2021-2023 to dla Hiszpana powtórka z rozrywki. Był członkiem kadry Los Blancos, ale niezwykle rzadko pojawiał się na boisku. Wydawało się, że gracz zechce przesiedzieć na ławce aż do końca kontraktu, ale pod koniec letniego okienka w 2023 roku ponownie trafił na wypożyczenie do Granady. Tam również ma jednak problem z regularną grą.

Vallejo etatowo reprezentował Hiszpanię na poziomie młodzieżowym. Został nawet dwukrotnie mistrzem Europy – do lat 19 i 21. Nigdy jednak nie zadebiutował w seniorskiej kadrze narodowej.

Jesus Vallejo – aktualności