Harrison
Ashby

Harrison Ashby to szkocki piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2023 roku zawodnik Newcastle United, obecnie przebywający na wypożyczeniu w Swansea City. Młodzieżowy reprezentant Szkocji.

Czytaj dalej…

30
IMAGO/Dan Weir
Imię i nazwisko Harrison Ashby
Data urodzenia 2001-11-14
Miejsce urodzenia Milton Keynes
Narodowość Szkocja
Aktualny klub Swansea City
Pozycja prawy obrońca
Waga 75 kg
Wzrost 179 cm

Harrison Ashby – kariera

Harrison Ashby pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w szkółce Chelsea, ale już w wieku 9 lat trafił do akademii West Hamu. Bez większych problemów awansował do kolejnych grup wiekowych, aż wreszcie, mając jeszcze 18 lat, zadebiutował w pierwszej drużynie Młotów. Trzy miesiące później zagrał też na poziomie Premier League. Ashby nie mógł jednak liczyć na regularną grę; łącznie uzbierał siedem spotkań w barwach West Hamu. Jedno z nich miało miejsce jesienią 2022 roku, w Pucharze Konferencji. Jako, że londyńczycy sięgnęli po trofeum, i Ashby otrzymał medal.

Gdy jego byli koledzy świętowali, on był już jednak piłkarzem Newcastle United. Zimą 2023 roku Sroki zapłaciły za prawego obrońcę 3,4 miliona euro. Podczas swojej pierwszej rundy w nowej drużynie nie rozegrał jednak ani jednego meczu z seniorami. Przed sezonem 2023/24 przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Swansea City.

Ashby jest istotną postacią reprezentacji Szkocji od poziomu U17. Obecnie, od 2020 roku, występuje w kadrze U21.

Harrison Ashby – aktualności