Giovanni Reyna – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoGiovanni Reyna
Data urodzenia13 listopada 2002 roku
Miejsce urodzeniaDurham
NarodowośćStany Zjednoczone
Aktualny klubBorussia Dortmund
Pozycjaofensywny pomocnik
Waga79 kg
Wzrost1,85 m

Giovanni Reyna – aktualności

Giovanni Reyna – kariera

Giovanni Reyna urodził się w Anglii, gdy jego ojciec występował w Sunderlandzie. Oboje rodziców Giovanniego grało w piłkę nożną i występowało w reprezentacjach Stanów Zjednoczonych. W wieku 13 lat Giovanni dołączył do akademii New York FC, gdzie spędził kolejne cztery lata. Już w USA pokazywał nieprzeciętne umiejętności, które skłoniły Borussię Dortmund do zakontraktowania go u siebie.

Reyna potrzebował zaledwie pół roku po powrocie do Europy, by dostosować się do tamtejszej piłki. Już w styczniu 2020 roku zadebiutował w seniorskim zespole BVB. Szybko udowodnił swój potencjał, stając się najmłodszym strzelcem w historii Pucharu Niemiec czy też najmłodszym Amerykaninem z trafieniem w Bundeslidze.

Niestety, w sezonie 2021/2022 rozwój Reyny zahamował w wyniku kontuzji. Mimo tego znalazł się w gronie finalistów nagrody Golden Boy.

Obecnie Amerykanin regularnie pojawia się na boisku w Dortmundzie, choć wciąż nie wywalczył sobie miejsca w wyjściowym składzie.

Reyna zadebiutował w reprezentacji Stanów Zjednoczonych już w wieku 18 lat. Sięgnął z kadrą po Ligę Narodów strefy CONCACAF, a także wziął udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Jest etatowym kadrowiczem USA.

Jaki numer na koszulce ma Giovanni Reyna?

Giovanni Reyna rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 7.

W jakich klubach grał Giovanni Reyna?

Giovanni Reyna w trakcie swojej kariery grał w klubach: New York City FC, Borussia Dortmund.