Emerson Palmieri

Emerson Palmieri

Emerson Palmieri to lewy obrońca brazylijskiego pochodzenia, występujący dla reprezentacji Włoch. Obecnie jest zawodnikiem Olympique’u Lyon, gdzie jest wypożyczony z Chelsea. Zdobywca Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy z The Blues, a także mistrz Europy ze Squadra Azzurra.

Czytaj dalej…

Emerson Palmieri – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoEmerson Palmieri
Data urodzenia13 marca 1994 rok
Miejsce urodzeniaSantos
NarodowośćWłochy
Aktualny klubOlympique Lyon
PozycjaLewy obrońca
Waga70 kg
Wzrost1,76 m

Emerson Palmieri – kariera

Emerson Palmieri pochodzi z Brazylii, a całą juniorską karierę spędził w Santosie. Spędził dwa lata w seniorskiej drużynie, gdy wypożyczono go do Palermo. Tam pokazał się z na tyle dobrej strony, że na jego transfer zdecydowała się AS Roma. W barwach Giallorossich prezentował solidność, a wbrew trendowi nie był typowo brazylijskim, ofensywnym bocznym defensorem. Jego stabilną dyspozycję doceniła Chelsea, która w 2018 roku zdecydowała się zapłacić rzymianom 20 milionów euro za kartę zawodniczą Emersona. Na Stamford Bridge Emerson nigdy nie był postacią wiodącą, ale to właśnie w barwach The Blues święcił największe triumfy. 27-latek ma na koncie Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Puchar Anglii oraz Superpuchar Europy. Latem 2021 roku Chelsea zdecydowała się wypożyczyć Włocha do Olympique’u Lyon, jako że nie dostawał szans do gry przez mocniejsze pozycje Marcosa Alonso oraz Bena Chilwella.

Emerson za młodu reprezentował Brazylię. W jej barwach sięgnął nawet po mistrzostwo Ameryki Południowej do lat 17. Nigdy nie zadebiutował jednak w seniorskiej kadrze, toteż zdecydował się przyjąć obywatelstwo włoskie. Dla Squadra Azzurra rozegrał niespełna dwadzieścia spotkań, ale może poszczycić się tytułem mistrza Europy. Emerson okazał się niezwykle istotny w końcówce Euro 2020, gdy kontuzji doznał podstawowy lewy obrońca, Leonardo Spinazzola. W półfinale i finale zagrał od pierwszych minut i nie zawiódł, stając się jednym z architektów ostatecznego triumfu Squadra Azzurra.

Emerson Palmieri – aktualności