Dante
Stipica

Dante Stipica to chorwacki piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2019 roku zawodnik Pogoni Szczecin. Były młodzieżowy reprezentant Chorwacji.

Czytaj dalej…

IMAGO/Mateusz Słodkowski/Cyfrasport
Imię i nazwisko Dante Stipica
Data urodzenia 1991-05-30
Miejsce urodzenia Split
Narodowość Chorwacja
Aktualny klub
Pozycja bramkarz
Waga 79 kg
Wzrost 189 cm

Dante Stipica – kariera

Dante Stipica rozpoczął treningi w wieku ośmiu lat w szkółce NK Dalmatinac Split. Po trzech latach przeniósł się jednak do akademii wielkiego Hajduka Split. Tam szybko poznano się na jego talencie. Gdy miał 18 lat uznano, że bramkarz potrzebuje regularnej gry, dlatego wypożyczano go, kolejno, do NK GOSK Kastel Gomilica, NK Solin, HNK Zmaj Makarska czy NK Primorac. Po tym okresie, w latach 2013-2016 pełnił rolę zmiennika dla Lovre Kalinicia. Przejął koszulkę bramkarską z numerem jeden od początku roku 2017.

Latem 2018 roku związał się rocznym kontraktem z CSKA Sofia. Tam jednak nie przekonał do siebie trenerów. Rozegrał zaledwie dwa mecze, po czym odszedł do Pogoni Szczecin. Szybko zadebiutował i nie wypuścił już miejsca między słupkami. Jest pewnym punktem Portowców, a jego największym osiągnięciem jest zajęcie trzeciego miejsca w Ekstraklasie w sezonie 2020/2021.

W sezonie 2022/23 został przesunięty do trzecioligowych rezerw Pogoni.

Stipica regularnie reprezentował Chorwację na szczeblach U17 – U21. Nigdy nie zadebiutował jednak w seniorskiej kadrze narodowej.

Dante Stipica – aktualności