Strasbourg nie dał szans Metz na własnym terenie

Maxime Le Marchand
Pressfocus Na zdjęciu: Maxime Le Marchand

Rywalizację w ramach 6. kolejki Ligue 1 rozpoczął pojedynek Strasbourga z Metz. Trzeba przyznać, że goście już długo czekają na przełamanie. Tymczasem The Racers odnotowali właśnie drugie zwycięstwo w tym sezonie 3:0 (3:0).

Gole padały tylko w pierwszej połowie

Strasbourg nie zamierzał dzielić się punktami z Metz. The Racers od razu wrzucili szósty bieg i z wielkim impetem ruszyli na rywala. Zaledwie po sześciu minutach wynik spotkania otworzył Ludovic Ajorque. Dodajmy jednak, że Francuz miał ułatwione zadanie, ponieważ oddał strzał z rzutu karnego. Wszystko przez faul Alexandre Oukidję, który chwilę wcześniej ściął jednego z przeciwników równo z trawą.

Parę chwil przed upływem drugiego kwadransa prowadzenie podwyższył Habib Diallo. Pomocnik popisał się znakomitym uderzeniem zza pola karnego. Piłka po strzale Senegalczyka trafiła do siatki tuż obok prawego słupka.

Diallo przed przerwą ustrzelił dublet, a przy okazji ustalił również ostateczny rezultat spotkania. Tym razem wykończył znakomitą centrę w polu karnym. Sprytnie przyjął futbolówkę, minął golkipera i dopełnił formalności z kilku metrów.