Lyon z wygraną na stadionie Żyrondystów

Memphis Depay

W spotkaniu 34. kolejki francuskiej ekstraklasy Girondins Bordeuax przegrało w roli gospodarza z Olympique Lyon. Jednocześnie ekipa ze Groupama Stadium ma już tylko trzy punkty straty do Lille OSC.

Do swojej piątkowej potyczki podopieczni Paulo Sousy podchodzili po dwóch z rzędu porażkach. W nieco lepszych nastrojach byli zawodnicy Les Gones, pokonując Angers SCO. Tym samym liończycy zakończyli passę spotkań bez wygranej. Kolejne zwycięstwo chcieli zaliczyć na Stade Matmut-Atlantique.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji więcej powodów do radości mieli kibice Bordeaux, którzy prowadzili 2:1. Wynik meczu już w 14. minucie otworzył co prawda Memphis Depay, ale gospodarze zdołali odrobić straty.

Trafienie na 1:1 zaliczył w 34. minucie Jimmy Briand, który skierował piłkę do siatki po podaniu Henrique Otavio. Z kolei kilka minut później na prowadzenie Bordeuax wyprowadził Nicolas De Preville.

W drugiej połowie goście zdołali jednak po wyrównać stan rywalizacji za sprawą bramki zdobytej przez Maxwela Corneta. Pomocnik Olympique wykorzystał podanie Nabila Fekira i mieliśmy 2:2.

Gdy wydawało się, że w końcówce nie będzie już emocji, to najpierw czerwoną kartkę u gospodarzy zobaczył Vukasin Jovanović. Tymczasem w 85. minucie gola na wagę wygranej Les Gones strzelił Moussa Dembele. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i trzy “oczka” zainkasowali podopieczni Bruno Genesio.

Girondins Bordeaux – Olympique Lyon 2:3 (1:1)