Robert Lewandowski: Zawsze musimy grać ofensywnie

Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka w lidze hiszpańskiej w poniedziałkowy wieczór z Valencią (4:2). - Nie było to takie proste - przyznał napastnik Barcelony w "Eleven Sports".

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lewandowski z pierwszym hat-trickiem w La Liga

Barcelona pokonała Valencią (4:2) w meczu zamykającym 33. kolejkę La Liga. Duma Katalonii do szatni schodziła przy wyniku 1:2, ale w drugiej odsłonie dzięki trzem golom Roberta Lewandowskiego, udało się odwrócić losy spotkania. Reprezentant Polski skompletował hat-tricka w dodatkowym czasie gry, kiedy idealnie przymierzył z rzutu wolnego.

Nie było to takie proste. W pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt wiele miejsca. Myślę, że ważniejsze jest, że kiedy tracimy jednego czy dwa gole, to jesteśmy w stanie strzelić trzy lub cztery. Jesteśmy FC Barceloną i wiemy, że zawsze musimy grać ofensywnie – stwierdził Lewandowski na antenie Eleven Sports 1.

Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie musimy grać szybciej. Cierpliwie, ale dużo szybciej. Jeśli jesteśmy bliżej bramki rywala, mamy więcej szans na to, żeby zagrać ostatnie podanie. Ostatecznie mamy trzy punkty, strzeliliśmy cztery gole, czujemy się dobrze i możemy myśleć o kolejnym meczu z Gironą – dodał 35-latek.

Lewandowski w ty sezonie ligowym strzelił już 16 bramek, a liderem klasyfikacji strzelców jest Artem Dovbyk z 19 trafieniami. – To tylko 16 goli. Zazwyczaj strzelam więcej. Mamy dużo okazji. Jeśli cała drużyna gra dobrze w ofensywie, to wtedy jest łatwiej w ostatniej tercji boiska. Wszyscy ciężko pracujemy i strzelamy gole – podsumował. Katalończycy zmierzą się w sobotę z Gironą w hicie 34. kolejki.