Rennes z pełną pulą, błysk Camavingi

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Stade Rennes w spotkaniu drugiej kolejki francuskiej ekstraklasy pokonało na swoim stadionie Montpellier. Ekipa z Bretanii po dwóch ligowych kolejkach legitymuje się dorobkiem czterech “oczek” na koncie.

Stade Rennes do swojego meczu przystępowało po remisie z Lille OSC. Z kolei rywale teamu z siedzibą na Roazhon Park rozgrywali dopiero swoje pierwsze spotkanie w sezonie.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji padł jeden gol, którego autorem był Damien Le Tallec. 30-latek po niefortunnej interwencji skierował piłkę do własnej siatki. Tym samym gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie Stade Rennes podwyższyło swoje prowadzenie, gdy po ładnej indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Eduardo Camavinga. 17-latek zwodem zwiódł jednego z rywali, po czym oddał strzał, notując swoje premierowe trafienie w trakcie trwającej kampanii.

Gości stać było tylko na gola honorowego, którego w doliczonym czasie gry strzelił Gaëtan Laborde. Tym samym podopieczni Juliena Stephana wygrali 2:1. W kolejnej serii gier już po przerwie na spotkania kadry Stade Rennes zagra z Nimes Olympique, a Montpellier zmierzy się z OGC Nice.