Francuski minister sportu o Mbappe. “Przyniesie chwałę, gdziekolwiek zagra”

Kylian Mbappe latem prawdopodobnie zmieni klub i zasili szeregi Realu Madryt. Tymczasem ostatnio głos na ten temat zabrał francuski minister sportu.

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
fot. Imago / Sebastian Frej Na zdjęciu: Kylian Mbappe
  • Każdego dnia pojawiają się nowe wieści na temat Kyliana Mbappe
  • Ostatnio na temat Francuza wypowiedziała się Amelie Oudea-Castera w rozmowie z RMC Sport, pełniąca funkcję minister sportu
  • 25-letni piłkarz najpewniej latem będzie zawodnikiem Realu Madryt

Minister sportu o Kylianie Mbappe

Kylian Mbappe ma kontrakt ważny do końca czerwca tego roku. Jednocześnie w mediach we Francji temat ewentualnego rozstania z Paris Saint-Germain jest rozbierana na czynniki pierwsze. Głos w tej sprawie zabrał także przedstawiciel rządu francuskiego.

– Oczywiście coś się zmienia. Przede wszystkim pamiętam jednak wszystko, co wspaniałe. Co wniósł w te mistrzostwa. W Ligue 1 bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych bohaterów ostatnich lat. Myślę, że powinniśmy życzyć Mbape powodzenia i udanej kontynuacji kariery – powiedziała Amelie Oudea-Castera cytowany przez RMC Sport.

POLECAMY TAKŻE

– Jako minister sportu nie zapominam, że pozostaje kapitanem reprezentacji Francji i ma przed sobą ważne zadania w 2024 roku. Myślę o Euro, ale myślę też o perspektywie igrzysk olimpijskich. Myślę, że mamy szczęście, że mamy tak świetnego zawodnika. Musimy przesłać mu nasze myśli i całą naszą życzliwość – kontynuowała 45-latka.

– Myślę, że przyniesie chwałę Francji, gdziekolwiek zagra. Po raz kolejny widzieć go w roli lidera francuskiej drużyny i zobaczyć, jak radzi sobie z postawionymi przed nami zadaniami, będzie dla nas wszystkich wielkim przywilejem i wielką radością – powiedziała Oudea-Castera.

Komentarze