Potencjalni rywale Jagiellonii w eliminacjach LM. Mogą trafić na znane kluby

Jagiellonia Białystok po raz pierwszy w historii zdobyła mistrzostwo Polski. W nagrodę Duma Podlasia zagra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Oto potencjalni rywale Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji.

Jagiellonia Białystok
PressFocus Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok

Ciężkie zadanie Jagiellonii. Mogą trafić n.in. na PAOK, Spartę lub Karabach

Jagiellonia Białystok w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy dopełniła formalności i przypieczętowała historyczne mistrzostwo Polski. Duma Podlasia nie kazała długo czekać swoim fanom z rozpoczęciem świętowania, bowiem już po 26. minutach meczu wygrywali (3:0) z Wartą Poznań. Wynik spotkania przez resztę starcia nie uległ zmianie, a po dziewięćdziesięciu minutach, gdy arbiter zagwizdał po raz ostatni, stało się jasne, że żółto-czerwoni będą reprezentować Polskę w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Podopieczni Adriana Siemieńca rywalizację w europejskich pucharach rozpoczną od 2. rundy. Jagiellonia do losowania przystąpi nie rozstawiona, co oznacza, że może trafić na teoretycznie silniejszego rywala. W programie “Loża Piłkarska” w Kanale Sportowym oceniono szanse Dumy Podlasia w ich pierwszych meczach w Lidze Mistrzów. Były reprezentant Polski, Marcin Żewłakow nie ukrywał, że Champions League dla Jagiellonii wydaje się trochę odległa.

Nie patrzę w stronę Ligi Mistrzów, jeśli chodzi o Jagiellonię. Może ktoś powie, że jestem minimalistą, ale celem jest Liga konferencji. Jeśli będzie awans do Ligi Konferencji, to będzie udana operacja. Coś więcej będzie dodatkowym bonusem. Wydaje mi się, że Liga Mistrzów dla Jagiellonii wydaje się trochę odległa – powiedział Marcin Żewłakow w programie “Loża Piłkarska”.