Jagiellonia poznała potencjalnych rywali w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Jak przekazał na platformie X Jan Sikorski, wśród potencjalnych rywali Jagiellonii Białystok w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów znajdują się m.in. Bodo/Glimt, Qarabag oraz Łudogorec Razgrad.

Piłkarze Jagiellonii Białystok
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Jagiellonii Białystok

Dla Jagielloni nie będzie to łatwa przeprawa

Jagiellonia Białystok jako sensacyjny mistrz Polski sezonu 2023/24 będzie reprezentować nasz kraj w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Te europejskie rozgrywki po raz pierwszy będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie będzie już chociażby dobrze znanej, klasycznej fazy grupowej. Niemniej nadal trzeba przejść przez pełen cykl eliminacji, aby zakwalifikować się do pełnoprawnej LM.

Jak przekazał Jan Sikorski na platformie X (dawniej Twitter), Jagiellonię czeka bardzo trudna przeprawa. Duma Podlasia ze względu na bardzo niski współczynnik jest najniżej skalsyfikowaną drużyną w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. To oczywiście oznacza, że nie będzie ona rozstawiona, a to spory problem dla Adriana Siemieńca, bowiem lista potencjalnych rywali białostoczan jest pełna mocnych zespołów.

Wśród możliwych rywali Jagiellonii znajdują się: Łudogorec Razgrad, PAOK Saloniki, Sparta Praga, Malmo, Midtjylland, Bodo/Glimt, Slovan Bratysława, Qarabag, Ferencvaros oraz Maccabi Tel Awiw. Podczas rywalizacji z większością z tych drużyn, Jaga nie będzie faworytem, a być może nawet będzie skazywana z góry na porażkę. Stąd też kluczowe mogą okazać się letnie wzmocnienia, jednak jak na razie klub traci piłkarzy. Wciąż nie jest też pewne, gdzie będą oni rozgrywać swoje domowe mecze w eliminacjach.

Czytaj więcej: Ekstraklasa z kompletem drużyn, rollercoaster emocji w finale baraży o awans [WIDEO]

Komentarze