Jagiellonia Białystok poznała pierwszego rywala na drodze do Ligi Mistrzów

Jagiellonia Białystok poznała wyniki losowania II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu FK Poniewież (Litwa) - HJK Helsinki.

Jagiellonia Białystok
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia na drodze do Ligi Mistrzów

Jagiellonia Białystok zakończyła sezon 2023/2024 historycznym sukcesem, zdobywając swoje pierwsze mistrzostwo Polski. Ekipa Adriana Siemieńca na przestrzeni ostatnich miesięcy grała najatrakcyjniejszą piłkę w Ekstraklasie i zasłużyła na końcowy triumf. Teraz białostoczanie przygotowują się do rywalizacji w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

POLECAMY TAKŻE

W minionym sezonie Raków Częstochowa był o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, odpadając w czwartej rundzie eliminacji. Powtórzenie tego byłoby świetnym wynikiem dla Jagiellonii, natomiast w Białymstoku oczywiście marzą o przejściu wszystkich faz eliminacji i wzięciu udziału w prestiżowych rozgrywkach. Po raz ostatni dokonała tego Legia Warszawa, która występowała w Lidze Mistrzów w sezonie 2016/2017.

Mistrzowie Polski rozpoczną zmagania w eliminacjach od II rundy. W środę poznali swojego pierwszego rywala. Będzie nim FK Poniewież (Litwa) lub HJK Helsinki (Finlandia). Te drużyny zmierzą się między sobą w ramach I rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Jagiellonia pierwszy mecz rozegra 23/24 lipca na wyjeździe, a rewanż odbędzie się tydzień później w Białymstoku.

Komentarze