Dwukrotny zdobywca Ligi Mistrzów kończy karierę. 32 klubowe trofea!

Trzydzieści dwa klubowe trofea, trzy wielkie kluby i koniec kariery w wieku zaledwie 33 lat. O decyzji byłego reprezentanta Hiszpanii poinformował Fabrizio Romano.

Thiago Alcantara
Obserwuj nas w
Peter Schatz / Alamy Na zdjęciu: Thiago Alcantara

Thiago Alcantara żegna się z boiskiem

Thiago Alcantara bez wątpienia może uznać swoją przygodę z futbolem za udaną. Przynajmniej pod względem tego, w jakich klubach występował i ile trofeów umieścił w swojej gablocie. Środkowy pomocnik w swoim CV ma trzy wielkie marki europejskiego futbolu. Barcelona, Bayern, Liverpool – koszulki tych zespołów zakładał wielokrotny reprezentant Hiszpanii.

POLECAMY TAKŻE

33-latek od dłuższego czasu mierzył się z kontuzjami, co wpłynęło na jego decyzję. W sezonie 2023/24 Thiago zaliczył… tylko jeden mecz. Jego pięciominutowy występ przypadł na 23. kolejkę Premier League i starcie Arsenal – Liverpool. Przedłużające się problemu z kolanem i biodrem nie pozwoliły mu na regularną grę.

Thiago Alcantara kończy karierę z dorobkiem 32 klubowych trofeów. W jego dorobku znajdują się dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów (10/11 z Barceloną i 19/20 z Bayernem), a także siedem mistrzostw Niemiec i cztery Hiszpanii. W Anglii sięgnął po FA Cup, EFL Cup i Superpuchar.

Komentarze