Borussia wstała z kolan. BVB liderem “grupy śmierci” [WIDEO]

Borussia Dortmund ograła Newcastle United po raz drugi w tej edycji Ligi Mistrzów. BVB po zwycięstwie 2:0 znajduje się na czele tabeli grupy F.

Julian Brandt
IMAGO Na zdjęciu: Julian Brandt
  • Borussia Dortmund radzi sobie coraz lepiej w Lidze Mistrzów
  • Ekipa z Dortmundu poradziła sobie z Newcastle
  • Wygrana 2:0 dała niemieckiej drużynie fotel lidera tabeli grupy F

Newcastle odarte z marzeń przez BVB

Borussia Dortmund na wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Newcastle wyszła z zamiarem zwycięstwa, które wynagrodziłoby jej kibicom przegrany 0:4 Der Klassiker. Tymczasem przyjezdni byli rządni rewanżu za porażkę poniesioną w pierwszej konfrontacji z BVB.

Po pierwszej połowie w lepszych nastrojach była ekipa gospodarzy, która przeprowadziła składną i wielopodaniową akcję. Borussia zakończyła ją zdobyciem bramki dającej prowadzenie 1:0 do przerwy.

Po zmianie stron obejrzeliśmy bardziej ofensywne widowisko, chociaż Borussia nierzadko wycofywała się i grała ostrożnie. Nawet mimo tego potrafiła zadać Newcastle ostateczny cios na 2:0, który dał jej wygraną i fotel lidera w tabeli grupy F, która uznawana jest za najsilniejszą w tej edycji. Za plecami dortmundczyków są: PSG, Newcastle oraz Milan.