Bayern Monachium ukarany przez UEFA. Będą mieli problem w Lidze Mistrzów

Bayern Monachium został ukarany za zachowanie swoich kibiców podczas meczu z Lazio na Stadio Olimpico. UEFA postanowiła nałożyć na niemiecki klub karę finansową oraz zakaz wyjazdu kibiców na następny wyjazdowy mecz w Lidze Mistrzów.

Piłkarze Bayernu Monachium
Obserwuj nas w
Imago / Markus Fischer Na zdjęciu: Piłkarze Bayernu Monachium
  • Bayern Monachium ukarany przez UEFA
  • Kara ma związek z zachowaniem kibiców podczas meczu z Lazio
  • Bayern będzie musiał zapłacić 50,750 tysięcy euro

UEFA ukarała Bayern Monachium

Bayern Monachium w losowaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów trafił na włoskie Lazio. Pierwszy mecz, który odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0, a Die Roten kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dayota Upamecano.

To jednak nie koniec złych wieści dla fanów Bayernu. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypilny UEFA zdecydowała, że ukarze niemiecki klub za zachowanie swoich kibiców na Stadio Olimpico. Fani Bawarczyków rzucali z trybun różne przedmioty oraz odpalali materiały pirotechniczne. UEFA podjęła decyzję, że stosowną karą będzie grzywna w wysokości 50,750 tysięcy euro oraz zakaz wyjazdowy dla kibiców na następny mecz w Lidze Mistrzów.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium a Lazio Rzym odbędzie się 5 marca na Allianz Arena. Jak już wcześniej wspominaliśmy, Dayot Upamecano zobaczył w poprzednim meczu czerwoną kartkę. Z tego względu nie będzie mógł uczestniczyć w rewanżu.

Komentarze