Włosi krytycznie o Romie. Dostało się też Zalewskiemu

"Niemal nieobecny w ataku. To nie przypadek, że De Rossi zdjął go w końcówce" - pisze "Eurosport" na temat występu Nicoli Zalewskiego w meczu przeciwko Brighton. Polak został zdjęty w 73. minucie gry.

Nicola Zalewski
IMAGO / Giuseppe Maffia Na zdjęciu: Nicola Zalewski
  • AS Roma awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy pokonując Brighton
  • Włosi jednak w rewanżu zaprezentowali się słabo
  • Krytycznie recenzje zebrał także Nicola Zalewski

Nie wykorzystał szansy

W czwartkowy wieczór rozgrywane były decydujące mecze w ramach rozgrywek Ligi Europy. O awans do ćwierćfinału walczyły m.in. Brighton oraz AS Roma. Lepsi w tej rywalizacji okazali się piłkarze ze stolicy Włoch, którzy w pierwszym meczu wysoko wygrali 4:0 na Olimpico, zaś w rewanżu ulegli 0:1. Jednak występ w Anglii w opinii wielu pozostawił wiele do życzenia, stąd też po spotkaniu pojawiły się krytyczne głosy nt. postawy zespołu. Dostało się też Nicoli Zalewskiemu, który rozegrał 73 minuty.

Często przypominał baletnicę. Grał w mało harmonijny sposób. Popełniał błędy, które stawiały Romę w trudnościach i dawały szanse Brighton. W drugiej połowie jego sytuacja nieznacznie się poprawiła, ale wciąż występ był daleki od dobrego – pisze “forzaroma.info”.

Niemal nieobecny w ataku. To nie przypadek, że De Rossi zdjął go w końcówce – dodaje “Eurosport”.