Xavi nieprzejęty wynikiem Klasyku. “Tak grając, zdobędziemy tytuł”

W niedzielę głośnym echem odbiły się słowa frustracji Ilkaya Guendogana. Javi Miguel z AS-a wyjawił jednak, że Xavi Hernandez był zadowolony z gry swojej drużyny przeciwko Realowi Madryt.

• Ilkay Guendogan po przegranym El Clasico apelował o więcej frustracji ze strony swoich kolegów
  • Na te słowa niejako odpowiedział Javi Miguel z AS-a, znany jako bliski znajomy Xaviego Hernandeza
  • Trener był zadowolony z gry swej drużyny. Przyznał, że grając tak, jak w ciągu pierwszych 60 minut Klasyku, zespół wygra tytuł

Xavi wierzy w drogę, którą kroczy FC Barcelona

FC Barcelona przegrała pierwszy oficjalny mecz z Realem Madryt w tym sezonie (1:2). Blaugrana zanotowała wzorową pierwszą połowę, ale w trakcie ostatniej pół godziny dała sobie wbić dwa gole autorstwa Jude’a Bellinghama.

Po ostatnim gwizdku Ilkay Guendogan był sfrustrowany i apelował, by w szatni jego drużyny tejże frustracji było więcej. Niemiec uważa, że porażki w takich starciach powinny być napędem do zmian i motywacji w zespole. Po wywiadzie pomocnika pojawiła się swoista “odpowiedź” na łamach AS-a. Javi Miguel znany jest z tego, że nieraz przekazuje w swoich artykułach prywatne opinie Xaviego Hernandeza – obaj panowie znają się bowiem od lat.

Miguel wyjawił, że szkoleniowiec po ostatnim gwizdku był dumny z drużyny. Przyznał, że były to najlepsze minuty Blaugrany w tym sezonie i że grając w ten sposób, zespół ponownie wygra tytuł mistrzowski. Z jednej strony, trudno się dziwić takiemu podejściu. Blaugrana, biorąc pod uwagę plagę kontuzji, notuje niezłe wyniki. Z drugiej, jednak, strony, zajmuje obecnie zaledwie czwarte miejsce w tabeli i musi jak najszybciej zniwelować czteropunktową stratę, dzielącą ją od szczytu.