Real Madryt pożegna legendarnego piłkarza. Mbappe przejmie jego numer

Luka Modrić po dwunastu latach zakończy swoją przygodę z Realem Madryt. Wygasająca umowa Chorwata nie zostanie przedłużona. Jego numer przejmie Kylian Mbappe - informuje Ramon Alvarez de Mon.

Luka Modrić
Obserwuj nas w
fot. DPPI Media / Alamy Na zdjęciu: Luka Modrić

Modrić żegna się z Realem

Luka Modrić trafił do Realu Madryt w 2012 roku za kwotę 35 milionów euro. Mało kto mógł wówczas przewidzieć, że na przestrzeni lat Chorwat stanie się żywą legendą ekipy z Santiago Bernabeu. Wspaniała przygoda ma się zakończyć po dwunastu latach pełnych sukcesów. Wygasająca umowa 38-letniego pomocnika nie zostanie przedłużona, a co za tym idzie – po sezonie 2023/2024 nastąpi pożegnanie.

POLECAMY TAKŻE

Modrić był bliski opuszczenia Królewskich już minionego lata. Wówczas przedłużono z nim kontrakt, lecz stało się jasne, że Carlo Ancelotti będzie konsekwentnie z niego rezygnował. Wymiana pokoleniowa, która trwa w Realu Madryt od lat, miała dotknąć również fenomenalnego Chorwata. Zgodnie z oczekiwaniami Modrić pełnił w tym sezonie głównie rolę rezerwowego. Nie zagrał od pierwszej minuty w ani jednym meczu fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W La Liga również częściej zasiadał na ławce rezerwowych.

Modrić ma jeszcze przed sobą kilka występów. Real Madryt zapewnił już sobie mistrzostwo Hiszpanii, a niebawem powalczy także o kolejną Ligę Mistrzów. 38-latek nie kończy kariery, więc w przyszłym sezonie kibice będą mogli śledzić jego poczynania w innych barwach.

“Dziesiątkę”, z którą na co dzień gra legendarny piłkarz, przejmie Kylian Mbappe. Gwiazdor tego lata zasili szeregi Realu Madryt, a numer przypadnie mu właśnie po Modriciu.

Real Madryt powinien zaoferować Modriciowi nową umowę?

Tak 65%
Nie 35%
69+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Zobacz również: Mbappe zostanie najlepiej opłacanym piłkarzem Realu. Wyprzedzi Bellinghama i Viniciusa

Komentarze