Real Madryt pracuje nad niezwykłą klauzulą w umowię Viniciusa

Vinicus Junior
fot. PressFocus Na zdjęciu: Vinicus Junior

Vinicius Junior imponuje skutecznością w szeregach Realu Madryt w tym sezonie. Tymczasem serwis As.com twierdzi, że klub z Madrytu planuje umieścić w kontrakcie zawodnika klauzulę odstępnego w wysokości miliarda euro.

  • Real Madryt zaczął pracować nad nową umową dla Viniciusa Juniora
  • Brazylijczyka ma związać swoją przyszłość z Królewskimi do 2028 roku
  • W nowym kontrakcie 21-latka ma zostać umieszczona klauzula “antyszejkowa”

Vinicius Junior praktycznie nie na sprzedaż z Realu Madryt

Vinicius Junior ma umowę ważną z Królewskimi do końca czerwca 2025 roku. Sternicy Los Blancos przy ostatnim przedłużeniu kontrakt zdołali umieścić w nim klauzulę, wynoszącą 700 milionów euro. Media dotarły natomiast do wiadomości, że Real już pracuje nad nową sumą odstępnego w umowie zawodnika.

Hiszpańscy dziennikarze sugerują, że decydenci Królewskich już pracują nad przedłużeniem umowy Brazylijczyka, która miałaby obowiązywać do 2028 roku. Jednocześnie zwiększona miałaby zostać suma odstępnego, mająca wynieść miliard euro, co jeszcze w piłce nożnej nie miało miejsca.

Vinicius Junior jednocześnie będzie mógł liczyć na znaczną podwyżkę swoich zarobków. Aktualnie zawodnik może liczyć na trzy miliony euro rocznie. W przypadku przedłużenia umowy miałby to być suma bliska ośmiu milionów euro rocznie. W związku z tym więcej od Brazylijczyka zarabialiby tylko: Luka Modrić, Karim Benzema, Garteh Bale, czy Eden Hazard. Dwa ostatni są na szczycie listy płac w Realu Madryt.

W trakcie trwającej kampanii Vincius Junior wystąpił łącznie w 16 spotkaniach, notując w nich dziewięć trafień.

Czytaj więcej: Real Madryt – Rayo Vallecano: beniaminek napędził strachu faworytowi [WIDEO]

Komentarze