“Przyłożył jak na treningu”. Rodrygo pogrąża Blaugranę [WIDEO]

Robert Lewandowski tylko na chwilę przywrócił nadzieję Barcelonie. Jednak to Real Madryt w Rijadzie był zdecydowanie lepszą drużyną. w 64. minucie Superpucharu Hiszpanii Rodrygo podwyższył wynik na 4:1 dla Królewskich.

Rodrygo
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Rodrygo
  • Real Madryt w drugie połowie Superpucharu Hiszpanii nie zwolnił tempa
  • Królewscy w 64. minucie podwyższyli prowadzenie – gola strzelił Rodrygo
  • Niedługo później Barcelona musiała radzić sobie w dziesiątkę

Superpuchar Hiszpanii. Barcelona na kolanach, gol Rodrygo

Real Madryt po dziesięciu minutach Superpucharu Hiszpanii prowadził z Barceloną 2:0, a po 64 już 4:1. Robert Lewandowski w niesamowicie efektowny sposób odpowiedział na dublet Viniciusa Juniora, ale już chwilę później Królewscy prowadzili 3:1, a trzeciego gola strzelił Brazylijczyk, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Szesnaście minut po zmianie stron Xavi wpuścił na boisko Fermina Lopeza, Joao Felixa i Lamine’a Jamala, jednak na niewiele się to zdało. Już w 64. minucie madrytczycy cieszyli się z kolejnego trafienia. Tym razem piłkę w siatce umieścił Rodrygo, który znakomicie odnalazł się w szesnastce i – jak ujął to komentator stacji Eleven Sports, Mateusz Święcicki – “przymierzył jak na treningu”. Inaki Pena był bez szans.

W 71. minucie Barcelona straciła Ronalda Araujo. Urugwajczyk obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał zejść do szatni.