Potężny cios dla Barcelony. Kolejna gwiazda wypada

FC Barcelona nie może zaliczyć niedzielnego wieczoru do udanych. Blaugrana tylko zremisowała z Granadą, a ponadto już w pierwszej połowie straciła podstawowego obrońcę. Kontuzji doznał Jules Kounde. Teraz klub opublikował oficjalny komunikat o stanie zdrowia Francuza.

Jules Kounde (FC Barcelona)
IMAGO / Pressinphoto Na zdjęciu: Jules Kounde (FC Barcelona)
  • Jules Kounde już w 44. minucie opuścił boisko w meczu Granada – FC Barcelona
  • Francuz nie był w stanie kontynuować gry i został zmieniony przez Ronalda Araujo
  • Blaugrana poinformowała, że podstawowy defensor doznał skręcenia lewego więzadła pobocznego piszczelowego

FC Barcelona. Kounde wyłączony z gry na dłużej

Niedzielne spotkanie 9. kolejki La Liga Granada – FC Barcelona zakończyło się remisem 2:2. Chociaż gospodarze po 30 minutach gry prowadzili już 2:0, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia – Blaugrana wyrównała w 85. minucie. Już w doliczonym czasie meczu drużyna Xaviego mogła zapewnić sobie zwycięstwo, jednak sędzia – w kontrowersyjnych okolicznościach – nie uznał gola.

Duma Katalonii nie tylko straciła dwa punkty, ale także podstawowego defensora. Już w 44. minucie murawę opuścił Jules Kounde, którego zastąpił Ronald Araujo. Dzisiaj Barcelona opublikowała oficjalny komunikat dotyczący kontuzji Francuza:

– Przeprowadzone badania wykazały, że Jules Kounde doznał skręcenia lewego więzadła pobocznego piszczelowego (MCL). Zawodnik nie jest dostępny do gry, a przebieg rehabilitacji zadecyduje o jego powrocie do kadry.

Spekuluje się, że absencja Kounde potrwa około pięciu tygodni. W szeregach Barcy kontuzjowani są już Robert Lewandowski, Pedri, Raphiunha i Frenkie de Jong.