Nico Williams odpowiedział bramką na rasistowskie okrzyki [WIDEO]

Podczas meczu Atletico Madryt z Athletikiem Bilbao doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Spotkanie zostało przerwane ze względu na rasistowskie okrzyki w kierunku Nico Williamsa.

Nico Williams
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Nico Williams

Skandal rasistowski w meczu Atletico – Athletic

W 33. kolejce La Liga doszło do spotkania Atletico Madryt z Athletikiem Bilbao. Mecz od samego początku budził ogromne emocje, bo obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli ligi hiszpańskiej. Wygrana ekipy z Kraju Basków mogłaby oznaczać dla Los Colchoneros utratę miejsca w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Niestety niektórym kibicom udzieliły się również negatywne emocje. W 36. minucie spotkania sędzia na kilka chwil przerwał grę ze względu na rasistowskie okrzyki w kierunku Nico Williamsa. Gdy na trybunach zapanował większy spokój, mecz został wznowiony, ale duży niesmak pozostał. To kolejna taka sytuacja na boiskach La Liga. Wcześniej takie incydenty miały miejsce z udziałem Viniciusa Juniora.

Nico Williams odpowiedział najlepiej jak mógł

Zawodnik Athletiku nie załamał się przykrą sytuacją i kontynuował grę najlepiej jak mógł. Już kilka minut po niemiłym incydencie Nico Williams popisał się fenomenalną odpowiedzią, zdobywając gola na 1:1. Piłkarz podczas radości wyraźnie podkreślił swój kolor skóry, dając do zrozumienia, że nie jest gorszy od innych.

Williams to ceniony młody piłkarz, który w ostatnim czasie wzbudzał ogromne zainteresowanie na rynku transferowym. Według katalońskiego Sportu, do wyścigu o reprezentanta Hiszpanii poważnie włączyła się Chelsea. Zawodnik znajduje się również na radarze FC Barcelony.

Czytaj dalej: FC Barcelona chce sprzedać gwiazdę! Deco podjął stanowczą decyzję