La Liga: Real na fali, festiwal czerwonych kartek, kompromitacja Cadiz

Florian Lejeune
PressFocus Na zdjęciu: Florian Lejeune

Wyniki 11. kolejki La Liga. W najciekawszym spotkaniu Real Madryt pokonał Sevillę 3:1. Dla Królewskich to już dziesiąta wiktoria w tej kampanii. Wcześniej na hiszpańskich boiskach odbył się między innymi mecz Rayo – Cadiz, który zakończył się wynikiem 5:1 dla gospodarzy. W tej potyczce sędzia główny pokazał aż trzy czerwone kartoniki. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Pewna wygrana Vallecano, Sociedad bez punktów, Real nie do zatrzymania

Rayo podejmowało Cadiz. Pod koniec pierwszej połowy czerwony kartonik zobaczył Iza Carcelen. Gospodarze wykorzystali rzut karny, a potem dołożyli jeszcze jednego gola. Po przerwie potwierdzili swoją dominację i finalnie triumfowali 5:1. W tym meczu były aż trzy czerwone kartoniki (jeden dla gracza Rayo i dwa dla gości). W spotkaniu Valladolid – Sociedad od 17. minuty zapachniało niespodzianką, kiedy to bramkarza gości pokonał Sergio Leon. Faworyzowani Baskowie nie zdołali odwrócić losów tej konfrontacji i nie zdobyli nawet jednego oczka.

W trzeciej potyczce Valencia – Mallorca padły łącznie trzy gole. Najpierw na trafienie Edinsona Cavaniego odpowiedział Vedat Muriqi (obie bramki z karnych). W końcówce szalę wiktorii na korzyść gości przechylił Kang-In Lee. W hicie Real Madryt podejmował Sevillę. Ostatecznie Królewscy po dobrej końcówce triumfowali 3:1.

Wyniki 11. kolejki

Rayo – Cadiz 5:1 (2:0)

Isi Palazon (44′), Alvaro Garcia (45+2′), Florian Lejeune (63′, 89′), Sergio Camello (79′) – Ivan Balliu (82′ – gol samobójczy)

Valladolid – Sociedad 1:0 (1:0)