Kolejna bramka Roberta Lewandowskiego! Bezpieczne prowadzenie FC Barcelony

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski notuje kolejną bramkę w barwach FC Barcelony. Polak wpisał się na listę strzelców w 36. minucie spotkania z Sevillą i podwyższył prowadzenie na 2-0.

• Robert Lewandowski miał spory udział przy pierwszej bramce dla FC Barcelony
  • Drugie trafienie z Sevillą już było jego autorstwa. Polak świetnie odnalazł się w polu karnym i wolejem pokonał bramkarza rywali
  • “Duma Katalonii” prowadzi do przerwy 2-0

Lewandowski znów powiększa dorobek strzelecki

Od momentu przenosin do FC Barcelony Robert Lewandowski pokazuje, że świetnie odnajduje się w nowym zespole. Przed sobotnim spotkaniem z Sevillą miał już na swoim koncie cztery trafienia w La Lidze.

Polak rozpoczął hitowe starcie 4. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy od pierwszej minuty. Od samego początku dużo lepiej prezentował się zespół z Andaluzji, który intensywnie atakował bramkę FC Barcelony. Jako pierwsi do konkretów doszli natomiast goście. Robert Lewandowski wbiegł w pole karne Sevilli i podciął piłkę nad bramkarzem. Jego strzał zatrzymał defensor, lecz po dobitce Raphinhi kibice “Dumy Katalonii” mogli cieszyć się z prowadzenia.

Reprezentant Polski ponownie dał o sobie znać w 36. minucie spotkania. Jules Kounde obsłużył go bardzo dobrym podaniem, a całą resztę akcji można potraktować jako materiał szkoleniowy dla młodych napastników. Lewandowski fenomenalnie przyjął piłkę klatką piersiową i strzałem z woleja podwyższył prowadzenie. To dla niego już piąte trafienie w obecnym sezonie La Ligi.

Do końca pierwszej połowy goli już nie oglądaliśmy. FC Barcelona na przerwę zeszła z dwubramkowym prowadzeniem.