Lewy wróci do strzelania? Wyjściowe składy na mecz Barcelona – Deportivo Alaves

FC Barcelona już w niedzielę o godzinie 16:15 rozpocznie spotkanie ligowe z Deportivo Alaves. O przerwanie fatalnej serii strzeleckiej powalczy Robert Lewandowski, a po raz pierwszy po powrocie do zdrowia w wyjściowym składzie pojawił się też Pedri. Prezentujemy jedenastki wybrane przez trenerów na ten mecz.

Robert Lewandowski
IMAGO / SOPA Images Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • FC Barcelona w niedzielę podejmie u siebie Deportivo Alaves
  • Sporo graczy Dumy Katalonii ma coś do udowodnienia
  • Prezentujemy wyjściowe składy na to spotkanie

FC Barcelona – Deportivo Alaves: wyjściowe składy

FC Barcelona ma za sobą bolesną porażkę w El Clasico, wymęczone zwycięstwo nad Realem Sociedad i upokarzający mecz w Hamburgu z Szachtarem Donieck (0:1). Krótko mówiąc, mistrzowie Hiszpanii mają sporo do udowodnienia. W ostatnim spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną podejmą u siebie Deportivo Alaves. Poznaliśmy już wyjściowe składy na to starcie.

Między słupkami gospodarzy stanie, jak zwykle, Marc-Andre ter Stegen. Przed Niemcem ujrzymy Julesa Kounde, Ronalda Araujo, Inigo Martineza oraz Joao Cancelo. Drugą linię stworzą Fermin Lopez, Pedri – dla którego to pierwszy mecz w wyjściowym składzie po kontuzji – i Ilkay Guendogan. W ofensywie Roberta Lewandowskiego oskrzydlać będą Joao Felix oraz Lamine Yamal. Polak nie strzelił gola w sześciu swoich ostatnich występach dla Blaugrany.

W bramce Deportivo Alaves stanie Antonio Sivera. Dostępu do Hiszpana bronić będą Andoni Gorosabel, Abdelkebir Abqar, Rafa Marin i Ruben Duarte. W pomocy zobaczymy Antonio Blanco, Andera Guevarę i Jona Guridiego. Z kolei zagrażać ter Stegenowi spróbują Javi Lopez, Samu Omorodion i Luis Rioja.

Wyjściowe składy na mecz FC Barcelona – Deportivo Alaves:

FC Barcelona: ter Stegen – Kounde, Araujo, Martinez, Cancelo – Guendogan, Fermin, Pedri – Yamal, Lewandowski, Felix

Deportivo Alaves: Sivera – Gorosabel, Abqar, Marin, Duarte – Blanco, Guevara, Guridi – Lopez, Omorodion, Rioja

Początek starcia już o godzinie 16:15.