Real zdemolował Barcelonę! Superpuchar Hiszpanii dla Królewskich [WIDEO]

Real Madryt rozgromił Barcelonę w finale Superpucharu Hiszpanii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Królewskich. Hat-tricka zdobył Vinicius Junior, a honorowego gola dla Dumy Katalonii strzelił Robert Lewandowski.

Vinicius Junior
IMAGO / Oscar J. Barrosox Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • Real Madryt pokonał Barcelonę aż 4:1 w finale Superpucharu Hiszpanii
  • Absolutnym bohaterem Królewskich został autor hat-tricka, czyli Vinicius Junior
  • Honorowe trafienie Blaugranie zapewnił kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski

Kapitalne widowisko w Arabii Saudyjskiej. Real bezlitosny dla Barcy

Do najciekawszego meczu weekendu doszło w niedzielę wieczorem w Arabii Saudyjskiej, gdzie Real Madryt podejmował Barcelonę w finale Superpucharu Hiszpanii. Królewscy w półfinale pokonali Atletico Madryt 5:3, a Duma Katalonii wygrała 2:0 z Osasuną Pampeluna.

Zdecydowanie lepiej dzisiejsze spotkanie rozpoczęli podopieczni Carlo Ancelottiego, którzy w 10. minucie… prowadzili już 2:0. Autorem dwóch goli był Vinicius Junior, który najpierw otrzymał podanie od Jude’a Bellinghama, a później znakomicie dograł mu Rodrygo Goes.

Zespół Xaviego Hernandeza grał bardzo powolnie, ale w 33. minucie zdołał zaskoczyć Real Madryt. Zamieszanie wykorzystał Robert Lewandowski, który kapitalnie złożył się do strzału sprzed pola karnego. Blaugrana długo jednak nie cieszyła się z tego trafienia.

Los Blancos sześć minut później wrócili bowiem na dwubramkowe prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Vinicius Junior, który tym samym skompletował klasycznego hat-tricka. Po zmianie stron nadal dominowali Królewscy, a Rodrygo w 64. minucie ustalił wynik meczu na 4:1.

Warto dodać, że FC Barcelona spotkanie kończyła w dziesiątkę po tym, jak Ronald Araujo w 71. minucie otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Real Madryt – FC Barcelona 4:1 (3:1)

1:0 Vinicius Junior 7′

2:0 Vinicius Junior 10′

2:1 Robert Lewandowski 33′

3:1 Vinicius Junior (rzut karny) 39′

4:1 Rodrygo Goes 64′