Polonia Bytom przed kolejnym ważnym momentem w historii klubu

Polonia Bytom w tej kampanii broni się przed spadkiem z 2 Ligi. Tymczasem w czwartek do fanów Niebiesko-czerwonych przekazane zostały pozytywne wieści. Wdrożone zostały prace nad przeprowadzeniem drugiego drugiego etapu budowy obiektu przy ulicy Piłkarskiej. Docelowo na trybunach będzie mogło zasiąść 2200 widzów.

Obiekt piłkarski Polonii Bytom
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Obiekt piłkarski Polonii Bytom
  • Polonia Bytom aktualnie występuje w 2 Lidze
  • Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom ogłosiła dziś postępowanie na dokończenie prac przy ul. Piłkarskiej dotyczących obiektu piłkarskiego
  • w ramach realizacji II etapu budowy ma powstać między innymi druga trybuna z zapleczem dla mediów i tunelem dla piłkarzy

Polonia Bytom niebawem z kameralnym obiektem piłkarskim

Polonia Bytom jest w trakcie odbudowy po czasie, gdy znalazła się poza poziomem centralnym. W tej kampanii pod dowództwem trenera Łukasza Tomczyka drużyna koncentruje się na walce o utrzymanie w 2 Lidze. Nikt jednak w klubie nie ukrywa, że priorytetem jest praca z młodzieżą. W tym celu powstał obiekt ze sztuczną murawą. Młodzi adepci piłki nożnej w Bytomiu i nie tylko mogą trenować dzięki temu tak naprawdę przez cały rok. Przy okazji korzysta z tego pierwsza drużyna Polonii.

Tymczasem w czwartek odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezydenta miasta Mariusza Wołosza, w której trakcie ogłoszono komunikat, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na II etap budowy obiektu przy Piłkarskiej.

– Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom ogłosiła dziś postępowanie na dokończenie prac przy ul. Piłkarskiej. Do realizacji pozostała budowa drugiej zadaszonej trybuny oraz wykończenie dwóch kondygnacji budynku klubowego. Dzięki temu, z obiektu w pełni będą mogli korzystać nie tylko piłkarze, ale też kibice – mówił prezydent Bytomia cytowany przez Bytom.pl.

Z wiadomości przekazanych do mediów wynika, że w ramach drugiego etapu powstanie w całości zadaszona trybuna z żelbetu, dzięki której obiekt zwiększy swoją pojemność. Ma ona także zawierać tunel z wyjściem dla piłkarzy. Ponadto budynek klubowy zostanie wzbogacony o pomieszczenia dla sekcji e-sportu, muzeum Polonii Bytom, pomieszczenia biurowe dla pracowników, a także kawiarenkę z tarasem dla rodziców. Środkowe piętro będzie natomiast przeznaczone na użytek pierwszej drużyny, a całość zostanie dostosowana do wymogów określonych w podręczniku licencyjnym PZPN.

Komentarze