Besiktas szuka nowego trenera. Kandydatem były szkoleniowiec Manchesteru United

Ole Gunnar Solskjaer może wrócić do pracy po prawie dwóch latach przerwy. Według "Sports Digitale" zatrudnienie Norwega rozważa Besiktas.

Ole Gunnar Solskjaer
Imago / John Walton Na zdjęciu: Ole Gunnar Solskjaer
  • Riza Calimbay stracił prace w Besiktasie po ostatniej porażce 1-3 z Alanyasporem
  • Turecki klub rozważa zatrudnienie Ole Gunnara Solskjaera
  • Norweg ostatnio pracował w Manchesterze United

Ole Gunnar Solskjaer zostanie nowym trenerem Besiktasu

Besiktas zdecydował się zwolnić trenera po porażce w ostatnim meczu ligowym z Alanyasporem. Riza Calimbay pracował w Stambule od listopada tego roku i prowadził zespół w zaledwie 7 meczach. Według informacji portalu “Sports Digital” jego miejsce w roli pierwszego trenera ma zająć Ole Gunnar Solskjaer. Dla Norwega byłby to powrót do pracy w roli trenera po dwóch latach przerwy, odkąd został zwolniony z Manchesteru United.

50-latek pracował w zespole “Czerwonych Diabłów” w latach 2018-2021. Pod jego wodzą Manchester rozegrał 168 meczów. Jego bilans to 92 zwycięstwa, 35 remisów oraz 41 porażek. Doprowadził drużynę do wicemistrzostwa Anglii.

Norweg miał otrzymać propozycję kontraktu w Besiktasie, która związałaby go z klubem do końca sezonu 2024/2025. Na ten moment “Czarne Orły” zajmują 5. miejsce w lidze tureckiej z dorobkiem 26 punktów. Do dwóch najlepszych drużyn w lidze mają stratę aż 17 oczek. Ostatni mecz w tym roku drużyna ze Stambułu rozegra w pierwszy dzień świąt, a jej rywalem będzie Hatayspor.