Niesamowity wyczyn bramkarza w Portugalii. Mistrz świata łapał się za głowę [WIDEO]

W piątkowym meczu 27. kolejki Liga Portugal Benfica podejmowała Chaves. Gospodarze wygrali z niżej notowanym rywalem, ale najwięcej mówi się o zawodniku ekipy przyjezdnych. Hugo Souza dokonał spektakularnego wyczynu.

Portugalia. Benfica - Chaves
Atlantico Press / Alamy Na zdjęciu: Portugalia. Benfica - Chaves
  • Na szczycie tabeli w lidze portugalskiej trwa rywalizacja drużyn z Lizbony
  • Benfica goni Sporting. Orły nie mogły pozwolić sobie na wpadkę z Chaves
  • Gospodarze wygrali, ale po ciężkim boju. Bohaterem meczu został golkiper ostatniej ekipy stawki

Portugalia. Benfica wygrywa, ale z ogromnymi problemami

O mistrzostwo Portugalii walczą dwie drużyny – Sporting i Benfica. W pojedynku ekip z Lizbony na razie lepsza jest ta pierwsza. Lwy po 26 kolejkach mają na koncie 68 punktów i o cztery wyprzedzały Orły. Zespół prowadzony przez Rogera Schmidta w 27. serii gier stanął przed szansą zbliżenia się do lokalnych rywali.

Benfica podejmowała Chaves, a więc outsidera tabeli. Gospodarze ostatecznie wygrali 1:0. Jednak po meczu cała uwaga skupiła się na golkiperze przeciwników. Hugo Souza dał się we znaki mistrzom kraju.

W 26. minucie bramkarz Chaves zatrzymał rzut karny wykonywa przez Angela Di Marię, mistrza świata z Kataru. W 63. minucie Souza wybronił jedenastkę wykonywaną przez Arthura Cabrala. Trzy minuty później 25-latek znowu musiał się wykazać, ponieważ karny został powtórzony. I tym razem wygrał pojedynek z Cabralem.

Benfica zdołała zaskoczyć Souzę za sprawą Joao Nevesa, który pokonał go w 68. minucie i zapewnił jej trzy punkty. Teraz Orły z Estadio da Luz tracą do Sportingu jedno oczko, ale mają o jeden mecz rozegrany więcej.