Rośnie dorobek strzelecki Krzysztofa Piątka. Polak z kolejnym trafieniem!

Krzysztof Piątek z kolejnym golem dla Basaksehiru. Polski napastnik tuż przed przerwą zdobył bramkę z główki po rzucie rożnym w doliczonym czasie gry.

Krzysztof Piątek
Imago / Gerrit van Keulen Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
  • Krzysztof Piątek zdobył bramkę w meczu Basaksehir – Alanyaspor
  • Napastnik celnie główkował w polu karnym
  • Dla reprezentanta Polski było to 7. trafienie w tym sezonie w lidze tureckiej

Krzysztof Piątek strzelił gola w meczu Basaksehir – Alanyaspor

Krzysztof Piątek na swoje przełamanie w nowej lidze czekał kilka miesięcy. Na całe szczęście polski napastnik rozwiązał swój worek z bramkami w listopadzie i od tamtego momentu regularnie trafia do siatki rywali. Jego Basaksehir w 20. kolejce Super Lig mierzył się z Alanyasporem. Reprezentant Polski rozpoczął po raz kolejny mecz w wyjściowym składzie.

Polak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wygrał w polu karnym walkę bark w bark z obrońcami i zdobył bramkę na 2-1. Asystę przy trafieniu 30-latka zapisał Deniz Turuc, który celnie dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego. Dzięki trafieniu Piątka gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Dla snajpera Basaksehiru była to 7. bramka w ligowych rozgrywkach. Ekipa ze Stambułu zajmuje 9. miejsce w lidze z dorobkiem 26 punktów.

Ostatecznie zespół Krzysztofa Piątka okazał się lepszy od rywali. Mecz skończył się wynikiem 3-2, a Polak zszedł z boiska w samej końcówce spotkania.