Wisła Kraków znalazła rozwiązanie ws. Superpucharu Polski. Królewski wyszedł z inicjatywą

Wisła Kraków oferuje zorganizowanie meczu o Superpuchar Polski. Jarosław Królewski wyszedł z taką inicjatywą na portalu X, informując, że zaproponuje takie rozwiązanie Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

Jarosław Królewski
Obserwuj nas w
ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Jarosław Królewski

Królewski oferuje rozegranie Superpucharu Polski na stadionie przy Reymonta

Wisła Kraków jako zdobywca Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2023/2024 ma przywilej rozegrania meczu o Superpuchar Polski. Jak to zwykle bywa mecz pomiędzy zdobywcą krajowego pucharu oraz mistrzem kraju odbywa się na stadionie aktualnego mistrza Polski. Polski Związek Piłki Nożnej jako datę spotkania wyznaczył 7 lipca. Problem w tym, że nie konsultował wcześniej ustaleń z gospodarzem spotkania, czyli Jagiellonią Białystok.

POLECAMY TAKŻE

Białostocki klub informował PZPN, że rozegranie meczu ze względu na kilka czynników wchodzi w grę tylko w weekend 13/14 lipca. W podany przez polską federację dzień stadion w Białymstoku będzie niedostępny ze względu na zarezerwowanie obiektu.

Na całe zamieszanie postanowił zareagować właściciel Białej Gwiazdy – Jarosław Królewski. Na portalu X umieścił wpis, informując o gotowości do zorganizowania meczu o Superpuchar Polski na stadionie przy ulicy Reymonta 22.

W związku z decyzją o terminie rozegrania Superpucharu Polski, oraz informacjami o problemach z dostępnością stadionu Jagiellonii tego dnia – jesteśmy w stanie zorganizować mecz w Krakowie na stadionie Wisły na wspólnie wypracowanych przez kluby warunkach. Zaproponujemy takie rozwiązanie Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej – napisał Jarosław Królewski.

Na odpowiedź, choć nieoficjalną długo nie trzeba było czekać, bowiem dyrektor sportowy Jagiellonii, Łukasz Masłowski stanowczo odrzucił takie rozwiązanie zaistniałego problemu.

Dziękujemy, ale nie skorzystamy – odpowiedział Masłowski na wpis prezesa Wisły Kraków.

Komentarze