Świerczok zaczął strzelanie w nowym klubie, udany występ Polaka

Jakub Świerczok w trakcie trwającego okna transferowego zmienił barwy klubowe. Zawodnik zdecydował się na kontynuowanie kariery w Japonii, dołączając do Omiy Ardija. Zawodnik zdobył bramkę w wygranym przez swój zespół meczu 28. kolejki na zapleczu ekstraklasy japońskiej.

Jakub Świerczok
  • Pierwszego gola w nowym zespole strzelił Jakub Świerczok
  • Polski napastnik pokonał bramkarza Zweigen Kanazawa
  • 30-latek rozegrał swój drugi mecz w szeregach Omiya Ardija

Świerczok z golem w Japonii

Jakub Świerczok na zasadzie wolnego transferu trafił tego lata do Omiya Ardija po rozwiązaniu kontraktu z Zagłebiem Lubin. W swoim drugiem występie w nowym zespole piłkarz zdołał skierować piłkę do siatki.

30-letni napastnik strzelił gola w 35. minucie. Ogólnie na placu gry spędził 72 minuty. Wiktoria drużyna Świerczoka była bardzo cenna, bo aktualnie zespół z 22 oczkami na koncie jest czerwoną latarnią rozgrywek. Aktualnie do bezpiecznej lokaty Omiya Ardija traci dziewięć punktów.

Kolejne starcie zespół polskiego napastnika rozegra w niedzielę 6 sierpnia o godzinie 12:00. Rywalem Świerczoka i spółka będzie Blaubitz Akita, zajmujący 13. miejsce w ligowej klasyfikacji.