Messi błyszczy w barwach Interu Miami. Kolejny dublet i pobity rekord [WIDEO]

Leo Messi znów zachwycił fanów Interu Miami. Argentyńczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu przeciwko New England Revolution. Co więcej, 36-latek zapisał się również w historii MLS.

Leo Messi
Power Sport Images Ltd / Alamy Na zdjęciu: Leo Messi

Messi zachwyca, 9 goli i 7 asyst w 7 meczach

Leo Messi można powiedzieć, w końcu odnalazł się w realiach nowej ligi i zadomowił się w niej na dobre. Argentyńczyk imponuje formą, a świetny początek sezonu w jego wykonaniu dał mu miejsce na kartach historii Major League Soccer. Kapitan Interu Miami jako pierwszy piłkarz w historii ligi może pochwalić się zdobyciem aż 9 goli oraz 7 asyst w pierwszych siedmiu meczach kampanii.

Mistrz Świata z 2022 roku swój dorobek strzelecki poprawił w noc z soboty na niedzielę, gdy Inter grał na wyjeździe z New England Revolution. Czaple nie pozostawiły rywalom złudzeń i bez problemów wygrały aż 4:1 w delegacji. Dwie bramki oraz jedną asystę zaliczył Leo Messi, który na swoim koncie zapisał kolejny dublet goli.

Messi strzelanie na stadionie w Foxborough rozpoczął w 32. minucie, gdy trafił do siatki, wyrównując wynik meczu. Były piłkarz FC Barcelony czy Paris Saint-Germain zachował zimną krew w polu karnym i bez problemów skierował futbolówkę do bramki.

Drugie trafienie Argentyńczyka nastąpiło w 67. minucie spotkania. Geniuszem przy asyście popisał się Sergio Busquets, który wypatrzył Messiego w polu karnym i zagrał mu perfekcyjne prostopadłe podanie. 36-latek stanął oko w oko z bramkarzem i po raz kolejny umieścił piłkę w bramce.

Do swojego dorobku Leo Messi dodał jeszcze dwie asysty przy trafieniach Luisa Suareza oraz Benjamina Cremaschiego. Ostatecznie po efektownym zwycięstwie Inter Miami umocnił się na 1. miejscu w lidze z dorobkiem 21 punktów. Następny mecz podopieczni Gerardo Martino rozegrają 5 maja, a ich rywalem będzie New York Red Bulls.