Efektowne trafienie Zawady. Pokonał bramkarza z dalekiej odległości [WIDEO]

Oskar Zawada ma na swoim koncie premierową bramkę w tym sezonie ligi australijskiej. Polski napastnik znacząco pomógł drużynie Wellington Phoenix nad Perth Glory.

Oskar Zawada
  • Oskar Zawada trafił do siatki w meczu ligi australijskiej
  • Polski napastnik zanotował bardzo ładnego gola, wykorzystując błąd bramkarza rywali
  • Jego Wellington Phoenix pokonało Perth Glory 2-1

Dobry występ Zawady

W sobotni poranek miało miejsce starcie w ramach 2. kolejki ligi australijskiej pomiędzy Wellington Phoenix a Perth Glory, w którym wziął udział Oskar Zawada. To on już w 9. minucie zdołał wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, wykorzystując błąd bramkarza w rozegraniu piłki i pokonując go efektownym strzałem z dalekiej odległości.

Polski napastnik spędził na murawie pełne 90 minut. Na kwadrans przed końcem spotkania asystował przy trafieniu na 2-1, które ustaliło wynik i przesądziło o trzech punktach dla Wellington Phoenix. Tuż przed końcem goście mieli rzut karny, lecz nie zdołali go wykorzystać.

Dla Zawady było to pierwsze trafienie w tym sezonie. W pierwszej kolejce jego zespół bezbramkowo zremisował z Western Sydney.