Sekretarz PZPN zabrał głos ws. bazy na Euro.

Sekretarz PZPN Maciej Sawicki
Sekretarz PZPN Maciej Sawicki fot. PressFocus

Reprezentacja Polski już 14 czerwca rozegra pierwszy mecz na Euro. Tymczasem ostatnio nie milkły doniesienia na temat tego, gdzie stacjonować będą Biało-czerwoni w trakcie turnieju. Sekretarz generalny PZPN w rozmowie z Interia.pl wypowiedział się na ten temat.

Sytuacja w Dublinie popsuła plany

Reprezentacja Polski pierwotnie miała mieć swoją bazę na czas Mistrzostw Europy w Dublinie. Po tym, jak okazało się, że stolica Irlandii nie jest w stanie dostosować się do wytycznych UEFA, okazało się, że reprezentacja Polski będzie musiała zmienić swoja siedzibie na czas Euro.

– Naszą bazą podczas Euro będzie na 99 procent Sopot. Będziemy przebywać w Polsce, będziemy mieć tam wszystko, czego potrzebujemy, m.in świeże powietrze. Po obozie w Opalenicy przejedziemy nad polskie morze – przekazał w rozmowie z portalem Interia.pl sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Siedziba w Trójmieście, zgrupowanie w Opalenicy

Biało-czerwoni zgrupowanie w Opalenicy zaczną 24 maja. W jego trakcie rozegrają dwa spotkania kontrolne. Najpierw 1 czerwca we Wrocławiu z Rosją. Z kolei tydzień później w Poznaniu reprezentacja Polski w próbie generalnej przed Euro stanie do rywalizacji z Irlandią.

Odnotujmy, że do 1 czerwca selekcjoner polskiej ekipy Paulo Sousa będzie musiał ogłosić 26-osobowę kadrę na Mistrzostwa Europy. Ostatecznie liczba zawodników w kadrze zostanie powiększona ze względu na trudy sezonu w czasie pandemii COVID-19.

W trakcie Euro rywalami Biało-czerwonych w grupie będą: Słowacy, Hiszpanie i Szwedzi. Odnotujmy, że w trakcie Mistrzostw Europy we Francji reprezentacja Polski dotarła do 1/4 finału, gdzie ostatecznie uległa Portugalczykom, którzy okazali się najlepszą ekipą turnieju.

Polska
Słowacja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 10. maja 2021 12:34.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze