Reprezentanci Polski dostaną szczepionki – w środę informacja od premiera

Reprezentacja Polski przed meczem z Andorą
Reprezentacja Polski przed meczem z Andorą PressFocus

Jak poinformował Przegląd Sportowy, reprezentanci Polski dostaną możliwość szczepienia przeciwko koronawirusowi. Dotyczy to zarówno kadry olimpijskiej, jak i reprezentacji piłki nożnej.

Rząd zapowie dobrowolne szczepienia dla reprezentantów Polski

Jak poinformował Kamil Wolnicki z Przeglądu Sportowego, w środę, na sto dni przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio, premier Mateusz Morawiecki ma poinformować o otwarciu możliwości szczepień dla sportowców. Towarzyszyć mają mu prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, a także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Program “Szczepienia dla sportowców” nie obejmie jedynie olimpijczyków. Możliwość zaszczepienia się dostaną także członkowie sztabu oraz zawodnicy powołani przez Paulo Sousę na mistrzostwa Europy. Prawdopodobnie dostęp do szczepionek dostaną wszystkie kadry przygotowujące się do imprez o randze mistrzowskiej. Kamil Wolnicki podaje, że o taką możliwość zabiegają też reprezentanci klubów żużlowej PGE Ekstraligi. Szczepienie nie będzie obowiązkowe.

Nie wiadomo jeszcze, z jakiej szczepionki skorzystać będą mogli sportowcy. Ponoć najbardziej pożądaną przez środowisko byłaby ta produkowana przez firmę Johnson&Johnson. Ma na to wpływ fakt, że przyjmuje się ją w jednej, a nie dwóch dawkach. Nie wiemy jednak, czy te życzenia zostaną przez rząd spełnione.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca, a zakończą 8 sierpnia. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, na których nie zabraknie Biało-czerwonych, odbędą się między 11 czerwca a 11 lipca.

Komentarze