Reprezentacja Hiszpanii po szczepieniu przeciwko COVID-19

Reprezentacja Hiszpanii
Reprezentacja Hiszpanii fot. PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii po tym, jak pozytywne wyniki testów na COVID-19 mieli Sergio Busquets oraz Diego Llorente, w piątek wzięła udział w szczepieniu przeciwko COVID-19. Członkowie wojskowej służby medycznej udali się do Las Rozas, gdzie znajduje się baza La Roja na czas Euro, aby podać dawki dwóch rodzajów preparatów. Podopieczni Luisa Enrique rozpoczną Euro w poniedziałek starciem przeciwko Szwecji.

  • Reprezentacja Hiszpanii w dniu rozpoczęcia Euro przeszłą szczepienia przeciwko COVID-19
  • Przedstawicieli hiszpańskiej ekipy szczepiono dwoma rodzajami preparatów
  • Pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Europy piłkarz La Roja rozegrają w najbliższy poniedziałek

Reprezentacja Hiszpanii po akcji szczepień przeciwko koronawirusowi

Reprezentacja Hiszpanii to jeden z faworytów do końcowego triumfu na Mistrzostwach Europy. Ostatnio jednak przygotowania do Euro ekipy z Półwyspu Iberyjskiego zaburzyły zakażenia koronawirusem.

W związku z obawami, aby wirus się nie rozprzestrzeniał, podjęto decyzję, aby zawodnicy i członkowie zespołu reprezentacji Hiszpanii poddali się szczepieniu. Hiszpanie, mający już za sobą zakażenie, zostali zaszczepieni szczepionką Pfizera. Ci, którzy nie zetknęli się jeszcze z wirusem, zostali zaszczepieni preparatem Johnson & Johnson.

“Jednostka ds. Bezpieczeństwa Szpitala Centralnego de la Defensa Gomez Ulla w Madrycie była odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji szczepienia, aby umożliwić reprezentacji Hiszpanii udział w Euro, rozpoczynające się dzisiaj” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

La Roja w trakcie Mistrzostw Europy rywalizować będzie w grupie E, mierząc się kolejno ze Szwecją, Polską i Słowacją. Reprezentacja Hiszpanii swoje spotkania rozegra 14, 19 i 23 czerwca. W trakcie 16. edycji turnieju hiszpańska ekipa powalczy o czwarty mistrzowski tytuł w historii. La Roja po raz ostatni wygrała Euro w 2012 roku, gdy w finale w Kijowie pokonała Włochy 4:0.

Czytaj więcej: Maciej Rybus: jeden za drugiego wskoczy w ogień

Komentarze