UEFA wybrała drużynę Euro 2020

Raheem Sterling
Raheem Sterling Pressfocus

Dwa dni po wielkim finale mistrzostw Europy poznaliśmy oficjalną XI całego turnieju. Włochy jako triumfator Euro 2020 mogą pochwalić się, aż pięcioma zawodnikami. Zostało również wyróżnionych trzech Anglików. Przy okazji nie mogło zabraknąć też małej niespodzianki.

  • UEFA wybrała oficjalną XI Euro 2020
  • W drużynie turnieju jest po jednym piłkarzu z Danii, Hiszpanii oraz Belgii

Poznaliśmy najlepszych graczy mistrzostw Europy

Euro 2020 dobiegło końca. Za cztery lata tytułu bronić będą Włosi, którzy w finale po rzutach karnych pokonali Anglików. Przez cały turniej nie brakowało nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz wielu pięknych bramek. Co więcej, tylko raz padł bezbramkowy remis i pomimo ciężkiego sezonu klubowego, zobaczyliśmy dziesiątki spotkań na wysokim poziomie.

UEFA zaprezentowała oficjalną XI całego turnieju. Wśród nominowanych najwięcej znalazło się reprezentantów Azzurich. Oprócz tego, jest jeszcze trzech Anglików i po jednym Hiszpanie, Duńczyku oraz Belgu.

Bez dyskusyjnie rewelacją mistrzostw Europy stał się Pedri. Pomocnik FC Barcelony pomimo 18-lat, swoją grą przypominał boiskowe zachowania Xaviego czy Iniesty.

Dla większości z nas zaskoczeniem może być wybór Pierre-Emile Hojbjerga. Duńczyk przecież nie strzelił żadnej bramki na Euro, ale jego głównymi zadaniami był odbiór piłki i brudna robota w defensywie. Zawodnik Tottenhamu zagrał w każdym meczu maksymalną ilość minut, nie otrzymując przy tym żadnej żółtej karki.

Z koeli najlepszym napastnikiem turnieju został wybrany Romelu Lukaku. Tutaj możemy się już sprzeczać, że przecież było kilka lepszych wyborów. Owszem, w tym miejscu moglibyśmy zobaczyć Harrego Kane’a czy Cristiano Ronaldo i nic by się nie stało, ale obecność snajpera Interu Mediolan w zacnym gronie nie jest dziełem przypadku.

Przeczytaj również: Chiellini zadedykował Astoriemu triumf na Euro 2020

Komentarze