Chiellini zadedykował Astoriemu triumf na Euro 2020

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch wygrała 16. Mistrzostwa Europy. Tymczasem Giorgio Chiellini zadedykował triumf w turnieju prezydentowi Sergio Mattarelliemu, milionom Włochów na świecie i zmarłemu w 2018 roku Davide Astoriemu.

  • Squadra Azzurra wygrała po raz drugi w historii mistrzostwo Europy
  • W poniedziałek Giorgio Chiellini zadedykował triumf na Euro między innymi Davide Astoriemu
  • 36-latek przemawiał na Kwirynale w obecności prezydenta Włoch Sergio Mattarelliego

Reprezentacja Włoch potwierdziła klasę

Reprezentacja Włoch wygrała z Anglią w finale Euro po serii rzutów karnych. W podstawowym czasie gry i po dogrywce miał miejsce rezultat 1:1. Z kolei w konkursie jedenastek Squadra Azzurra wygrała 3:2.

– Drogi prezydencie, pozwól mi podziękować w imieniu swoim i zespołu. Twoja obecność była ważnym gestem – mówił kapitan włoskiej ekipy cytowany przez Football Italia.

– Chcieliśmy zadedykować zwycięstwo Tobie i milionom Włochów na całym świecie, którzy zawsze dbali o to, abyśmy nie czuli się samotni, towarzysząc nam w podróży – kontynuował Chiellini.

– Mistrzowski tytuł dedukujemy również Davide Astoriemy. Chcielibyśmy, aby był tutaj z nami. Na zawsze pozostanie w myślach i sercach tych, którzy go poznali – zaznaczył defensor Juventusu.

– Nigdy nie mieliśmy chwili zwątpienia, zawsze dawaliśmy z siebie wszystko. Nawet w momentach trudnych dla nas, stawiając interes zespołu ponad wszystko – przekonywał piłkarz.

– Jesteśmy w tym miejscu nie tylko dlatego, że lepiej egzekwowaliśmy rzuty karne, ale dlatego, że zmieniliśmy się, darząc się wzajemnie przyjaźnią – powiedział zawodnik.

Reprezentacja Włoch wygrała europejski czempionat po raz drugi w historii. Pierwszy tego typu sukces zanotowali w 1968 roku.

Czytaj więcej: Reprezentacja Włoch nie będzie świętować na ulicach Rzymu

Komentarze