Polska – Rosja: Paulo Sousa podał skład. Wielki eksperyment

Paulo Sousa
Paulo Sousa fot. Grzegorz Wajda

Aż siedmiu piłkarzy, którzy nie byli obecni podczas marcowego zgrupowania reprezentacji Polski (w tym Mateusz Klich, powołany, ale leczący koronawirusa) wystąpi w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski podczas meczu z Rosją. Paulo Sousa już podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wysyłał sygnały, że spotkanie ze Sborną potraktuje bardzo mocno eksperymentalnie i to się potwierdziło.

Sądząc po personaliach, znów zobaczymy na boisku ustawienie 3-5-2 podczas akcji ofensywnych oraz 4-4-2 w obronie. Szansę debiutu otrzymał Tymoteusz Puchacz, który wobec kontuzji Macieja Rybusa był pewniakiem do miejsca w składzie. Po trzech latach do drużyny narodowej wraca natomiast Jakub Świerczok, który z Karolem Świderskim walczy o miano napastnika numer trzy.

Dla Paulo Sousy mecz z Rosją to pierwsze spotkanie, w którym selekcjoner postanowił sprawdzić głębokość swoich wojsk. Do tej pory – w każdym z trzech meczów eliminacyjnych, także z Andorą – na boisko wybiegała najsilniejsza w danym momencie jedenastka. Wydaje się, że ze składu na Sborną można wybrać tylko dwóch piłkarzy – Grzegorza Krychowiaka i Mateusza Klicha – którzy z całą pewnością znajdą się w wyjściowym wyborze na inaugurację Euro 2020 ze Słowacją.

Skład Polski na mecz z Rosją:

Fabiański – Kędziora, Helik, Piątkowski – Kownacki, Frankowski, Krychowiak, Klich, Puchacz – Świderski, Świerczok.

Komentarze