Pesymistyczne wieści w sprawie włoskiego obrońcy

Leonardo Spinazzola znoszony z boiska
Leonardo Spinazzola znoszony z boiska PressFocus

Jak donosi Sky Sports, Leonardo Spinazzola zerwał ścięgno Achillesa i czeka go wielomiesięczna przerwa od gry. Lewy obrońca był jednym z najlepszych zawodników reprezentacji Włoch na Euro 2020, które dla niego już się zakończyło.

  • Leonardo Spinazzola został zniesiony na noszach w trakcie ćwierćfinałowego spotkania z reprezentacją Belgii (2:1)
  • Włoch podobno zerwał ścięgno Achillesa i czeka go długi rozbrat z boiskiem
  • Dotychczas 28-latek prezentował się na Euro 2020 na tyle dobrze, że był jednym z kandydatów do zostania zawodnikiem turnieju

Spinazzola zerwał ścięgno Achillesa

Leonardo Spinazzola doznał kontuzji w piątkowym spotkaniu reprezentacji Włoch z Belgią (2:1) w ramach ćwierćfinału Euro 2020. Sky Sports przekonuje, że lewy defensor Romy, który był jedną z gwiazd swojego kraju w trakcie turnieju, zerwał ścięgno Achillesa.

Spinazzola w 78. minucie starcia nagle zatrzymał się podczas biegu i natychmiast wskazał na ławkę rezerwowych, sugerując, że niezbędna będzie zmiana. 28-latek ostatecznie opuścił boisko cały we łzach. Konieczne okazały się nosze. Lewego obrońcę zastąpił Emerson Palmieri, który prawdopodobnie będzie występował na tej pozycji do końca Euro 2020.

Sky Sports Italia donosi, że Spinazzola może dochodzić do zdrowia nawet przez cztery miesiące, ale jest to zależne od tego, jak poważne jest pęknięcie ścięgna.

28-latek w minionym sezonie rozegrał 28 spotkań dla Romy. Zanotował w nich dwie bramki i osiem asyst. Na mistrzostwach Europy był kluczowym elementem układanki Roberto Manciniego. Dwukrotnie został wybrany zawodnikiem meczu w trakcice fazy grupowej.

Przeczytaj również: Świetne widowisko w starciu gigantów; Włosi z awansem do półfinału!

Komentarze