Nowe informacje w sprawie De Bruyne. Trener Belgów optymistą

Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne Grzegorz Wajda

Kevin de Bruyne nie musi przechodzić operacji po urazie twarzy, jakiego doznał w finałowym meczu Ligi Mistrzów. Selekcjoner reprezentacji Belgii Roberto Martinez ma nadzieję, że pomocnik już w przyszłym tygodniu dołączy do drużyny, która przygotowuje się do Euro 2020.

  • Kevin de Bruyne wraca obecnie do zdrowia po kontuzji, której doznał w sobotnim finale Ligi Mistrzów
  • Selekcjoner reprezentacji Belgii Roberto Martinez wierzy, że pomocnik dołączy do jego zespołu już w przyszłym tygodniu
  • Reprezentacja Belgii udział w Euro 2020 rozpocznie 12 czerwca meczem z Rosją

Reprezentacja Belgii. Roberto Martinez optymistą w sprawie De Bruyne

De Bruyne nieprzyjemnego urazu nabawił podczas sobotniego pojedynku Manchesteru City z Chelsea w finale Ligi Mistrzów. W wyniku zderzenia z Antonio Ruedigerem belgijski pomocnik doznał złamania nosa oraz lewego oczodołu. W efekcie pod znakiem zapytania stanął jego występ w turnieju finałowym Euro 2020.

Okazuje się jednak, że De Bruyne nie będzie musiał poddać się operacji, co zwiększa jego szansa na udział w turnieju. Na razie nie wiadomo jednak czy będzie mógł zagrać w pierwszym spotkaniu z Rosją, które odbędzie się 12 czerwca.

– To będzie okres, w którym będziemy musieli dokładnie go monitorować. Musimy wykonać wiele dodatkowych testów, aby sprawdzić jaki jest jego stan. Będziemy bardzo ostrożni – powiedział Martinez podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.  – Kiedy rozmawiałem z Kevinem wyglądał całkiem pozytywnie i czuł się dobrze. Mieliśmy szczęście w całej tej nieprzyjemnej sytuacji, ponieważ mimo podwójnego złamania Kevin nie potrzebuje operacji – dodał.

– Konieczność przeprowadzenia operacji znacznie utrudniłaby Kevinowi udział w Mistrzostwach Europy. Teraz mam zupełnie przeciwne odczucia, ze względu na sposób w jaki zareagował oraz na to jak przebiega leczenie. Jesteśmy pewni, że w ciągu najbliższych siedmiu dni uzyskamy jasny obraz sytuacji – mówił selekcjoner reprezentacji Belgii.

– Życzymy Kevinowi szybkiego powrotu do zdrowia. Jesteśmy optymistami i wierzymy, że będzie mógł dołączyć do nas w najbliższej przyszłości – dodał Martinez.

W kolejnych pojedynkach rywalizować będzie z Danią (17 czerwca) i Finlandią (21 czerwca).

Czytaj także: Burzliwe dzieciństwo Kevina De Bruyne. Odrzucony przez rodzinę

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 12. czerwca 2021 20:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze