Media: Piątek przegapi Euro 2020, Polaka czeka zabieg

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. PressFocus

Krzysztof Piątek nie wystąpi na Euro 2020. Informacje w tej sprawie podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Reprezentant Polski doznał kontuzji złamania kostki, co skutkuje tym, że nie zdąży wrócić do pełni zdrowia w ciągu miesiąca.

Piątek z kontuzją

Krzysztof Piątek urazu doznał w trakcie środowej potyczki Herthy Berlin z Schalke. Najnowsze doniesienia w sprawie stanu zdrowia piłkarza są takie, że konieczny będzie zabieg. Tym samym optymistyczny wariant sugeruje, że minimalna przerwa w grze piłkarza wyniesie zatem przynajmniej miesiąc. Realny scenariusz zakłada jednak, że potrwa to znacznie dłużej.

Napastnik niemieckiej Starej Damy był postrzegany za jednego z pewniaków do tego, aby znaleźć się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Odnotujmy, że selekcjoner Biało-czerwonych przedstawi nazwiska powołanych w najbliższy poniedziałek o godzinie 12:00.

Reprezentacja Polski z kłopotem przed Euro

Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl daje do zrozumienia, że Piątka może czekać minimum sześć tygodni przerwy w grze. To niestety czarny scenariusz dla reprezentacji Polski. Pech jednego zawodnika może być jednak szczęściem innego. W związku z tym niewykluczone, że większe szanse na znalezienie się w kadrze na Euro mają aktualnie tacy piłkarze jak: Jakub Świerczok, Karol Świderski, czy Dawid Kownacki.

Biało-czerwoni swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy rozegrają 14 czerwca, mierząc się w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Kilka dni później w Sewilli rywalem reprezentacji Polski będzie Hiszpania. Natomiast w ostatnim spotkaniu fazy grupowej turnieju podopieczni Paulo Sousy skonfrontują się ze Szwedami.

Komentarze