Ibrahimović może przegapić Euro, Szwed po ocenie kontuzji

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic fot. PressFocus

Zlatan Ibrahimović w zeszłym tygodniu doznał kontuzji w trakcie meczu z Juventusu. Szwed ostatnio miał odbyć konsultację ze specjalistą od stawu kolanowego w sprawie urazu. Zawodnik musi teraz podjąć decyzję, czy kontynuować leczenie zachowawcze, czy poddać się operacji.

Ibrahimović przed trudnym wyborem

Zlatan Ibrahimović nie dokończył wygranego przez Rossonerich starcia ze Starą Damą (3:0). Po zakończeniu tej potyczki trener Stefano Pioli był zdania, że weteran może wrócić do gry na starcie z Atalantą. Nie brakuje jednak medialnych doniesień we Włoszech, przekonujących, że Ibra sezon ligowy już zakończył.

La Gazzetta dello Sport podaje, że Ibra odbył już konsultację ze specjalistą ds. kolan profesorem Volkerem Musahlem w Pittsburghu. To ten sam chirurg, który przeprowadził operację kolana reprezentanta Szwecji w 2017 roku, gdy ten bronił barw Man Utd. W materiale na łamach popularnej włoskiej gazety można przeczytać, że Ibrahimovic musi zdecydować, czy kontynuować leczenie zachowawcze, czy przejść operację, która jednocześnie wykluczy go z gry na Euro 2020.

Przypomnijmy, że 39-latek niedawno przedłużył o rok kontrakt z Milanem, mogąc liczyć na zarobki na poziomie siedmiu milionów euro rocznie. La Gazzetta dello Sport przekonuje jednak, że pensja zawodnika może ulec zmniejszeniu, bo może być uzależniona od tego, ile spotkań opuści piłkarz.

Ibrahimovic w kończącym się sezonie 2020/2021 przegapił z powodu kontuzji 22 spotkania. A liczba tych meczów może się zwiększyć, bo Milan czekają jeszcze starcia z Cagliari Calcio i Atalantą.

Komentarze